هولوگرام و فرایند چاپ

بررسی هولوگرام

بررسی هولوگرام و کاربرد آن

ما در ابتدا قصد داریم قبل از اینکه چگونگی طراحی هولوگرام را مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا به بررسی هولوگرام و کاربردهای آن اشاراتی داشته باشیم. می‌ توان گفت هولوگرام یک تیکت کوچک چسبی می باشد که به صورت شبرنگ و رنگین کمان موجود است. شما می توانید با استفاده از آن بر روی کالاهایی که قصد دارید آنها را گارانتی نمایید و یا کد مخصوصی بر روی آنها بزنید، این هولوگرام ها را مورد استفاده قرار دهید.

گفتنی است هولوگرام ‌ها برچسب هایی با حالت سه بعدی هستند که بر روی انواع پاکت ها و جعبه ها چسبانده می ‌شوند. کاربردهای مختلفی از این هولوگرام‌ ها موجود می باشد. بسیاری از افراد برای گارانتی کردن محصول خود و مشخص کردن بازه زمانی گارانتی خود از این هولوگرام ها استفاده می کنند. حتما در فلش هایی که خریداری می کنید این برچسب ها را دیده اید که به صورت ها و شکل های مختلف قرار دارند و افراد می ‌توانند با استفاده از این برچسب ها بازه زمانی گارانتی فلش خود را مشخص نمایند. هولوگرام ها توسط شرکت ها و چاپخانه های مختلفی تهیه و تولید می ‌شوند. توصیه ما این است که در زمان خرید این هولوگرام ‌ها به چگونگی طراحی هولوگرام و نکات مرتبط با آن تحقیقاتی را صورت دهید.

طراحی هولوگرام

بهترین طراحی برای هولوگرام چیست ؟


شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که بهترین طراحی برای هولوگرام، چه طراحی می باشد. در این مورد می توان گفت طرح ‌های مختلف و متفاوتی بر روی هولوگرام ‌ها زده می ‌شود. اما اینکه بهترین طرح چه طرحی است، می ‌توان گفت که با استفاده از این نوع کالا و خدماتی که افراد ارائه می‌ دهند، می‌ توان بهترین طرح را بر روی آن زد. گفتنی است بهترین طرح، طرحی است که نوع کارایی که از این هولوگرام انتظار دارید را برای افراد نشان دهد. لذا طرح باید به گونه‌ ای باشد که اطلاعات محصول و یا چیزی که از آن انتظار دارید را به خوبی برای افراد نشان بدهد.

به طور مثال بعضی و از هولوگرام ‌ها برای پلمپ کردن یک محصول مورد استفاده قرار می گیرند و بعضی از آنها برای انجام گارانتی های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه ما به افرادی که قصد استفاده از این هولوگرام‌ ها را دارند این است که با توجه به نوع کارایی آنها، آن را طراحی نمایید. به طور مثال شما می توانید در هولوگرام گارانتی محصولات، علائم گارانتی و نشانه های آن را استفاده کنید و برای پلمپ از علامت های مختلف دیگری استفاده نمایید. توصیه ما این است که با استفاده از بهترین طراحی ها به جذب مشتریان بپردازید.

بررسی هولوگرام از نظر چاپ

به طور کلی اگر بخواهیم در مورد بررسی هولوگرام توضیح دهیم باید بگوییم واژه هولوگرام به معنای بعد نگار و یا تمام نگار بوده و با این حال می توان گفت هولوگرام همان برچسب های امنیتی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این نشانه ی تصویری با استفاده از تکنولوژی لیزر به صورت برچسب تولید شده و جلوه های بصری منحصر به فردی دارد.

جالب است بدانید تکنولوژی پیچیده ای که در این برچسب های هولوگرامی وجود دارند موجب شده است تا هنگامی که این برچسب ها در زیر نور قرار بگیرد تصاویر رنگی دیده شده و با تغییر زاویه ی دید طیف رنگ های مختلف مشاهده می شود و در این بین از جمله جالب ترین خصوصیات هولوگرام نمایش تصاویر سه بعدی آن بوده که غیر قابل کپی برداری می باشد و همچنین با روش های دیگر نیز قابل تولید نیستند و با توجه به مزایای هولوگرام استفاده از آن روز به روز رونق پیدا کرده است.

طراحی هولوگرام

مزایای هولوگرام امنیتی

به طور کلی همانطور که در مورد مزایای هولوگرام گفته شد می‌توان گفت امنیت کالا، اوراق بهادر، اسناد، کارت های شناسایی و غیره یکی از مهمترین مزایای هولوگرام در انواع مختلف می باشد. حال لازم است بدانید کپی هولوگرام های امنیتی بسیار دشوار و هزینه‌بر بوده با این حال کمتر کسی به فکر آن می‌افتد. با این حال هولوگرام امنیتی در بسیاری از اسکناس ها، کارت های اعتباری و محصولات با کیفیت بالا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با توجه به مزایای هولوگرام امنیتی، برندهای فوق العاده معتبر نیز برای جلب رضایت مشتریان از این نوع هولوگرام استفاده می کنند تا به راحتی محصولات اصیل خود را از محصولات تقلبی مجزا نمایند و کار را برای مشتریان راحت می کنند.

طراحی هولوگرام

انواع هولوگرام

با وجود اینکه مزایای هولوگرام بسیار متعدد است مشاهده می شود روز به روز استفاده از آن گسترش پیدا می‌کند اما در این بین لازم است قبل از استفاده از این نوع چاپ انواع آن را بشناسید زیرا دسته بندی های متفاوتی داشته و از لایه‌های مختلفی تشکیل می شود. هولوگرام استری نوعی چاپ بوده که دارای حرکت است و نحوه تشکیل آن به صورتی بوده که از تصاویر متحرک در فریم های مختلف به صورت جداگانه و بر روی سطوحی که به نور حساس هستند استفاده می شود.

هولوگرام پالاسی نیز نوع دیگر این طراحی هولوگرام است که برای عکاسی چهره بسیار استفاده می شود. هولوگرام های شناسایی که بر روی بیشتر کارت‌های شناسایی استفاده می‌شود شفاف بوده و جنبه امنیتی و محافظتی دارد. هولوگرام های برچسبی نیز برای مواردی که نیاز به امنیت بسیار بالا داشته باشند استفاده می شوند و با این حال باید بدانید که نوشته ها بسیاری روی این نوع برچسب بوده که فقط با دستگاه های لیزر قابل خواندن هستند. هولوگرام دارای متن پنهان نیز به گونه ای بوده که در آن متن ها در قسمت های به صورت شفاف بر روی شیشه مشکی قرار گرفته و بعضی از این متن فقط در زیر نور لیزر قابل خواندن هستند و این امر به امنیت آن کمک شایانی می کند. هولوگرام دو بعدی و سه بعدی نیز عمق بسیاری دارد زیرا دارای دو لایه بوده است و مزایای هولوگرام امنیتی را دارد.

کلام آخر

امروزه استفاده از انواع هولوگرام بسیار رایج شده است و شاهد آن هستیم که بسیاری از صنایع برای نشان دادن کیفیت کالای خود و اصالت آن از هولوگرام باریک و معمولی استفاده می کنند. در این پست به معرفی هولوگرام باریک پرداختیم و این سری از هولوگرام را بیشتر به شما معرفی کردیم.

در صورتی که می خواهید یک هولوگرام با بالاترین ضریب امنیتی را خریداری و استفاده نمایید، می توانید هولوگرام های باریک را مورد استفاده قرار دهید. خرید هولوگرام در واقع نشان دهنده اهمیت شما به اجناس تولید شده بوده و همچنین می تواند راه خوبی برای جلوگیری از جعل انواع کاغذ های بهادار مانند اوراق تخفیف و غیره می باشد. در صورتی که برای خرید هولوگرام و یا ثبت سفارش آن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و در این زمینه با مشاورین ما مشورت نمایید. تمامی این خدمات با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1