هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف به دلیل شفاف بودن آن برای پوشش بر روی تصویر نوشته و یا در مدارک مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از جعل در مدارک می باشد.


کاربرد هولوگرام شفاف

  • کارت های اعتباری، شناسائی، تردد و …
  • مدارک شناسائی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت
  • انواع گواهینامه، اسناد و مدارک

در صورتیکه نیازمند پوشش اطلاعات توسط هولوگرام باشید به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد، استفاده از این برچسب ها پیشنهاد میگردد. این برچسب ضمن دارا بودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود نوع چاپ گرم آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد. پوشش امضاء ، مهر، اطلاعات پرسنلی ، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک، اعتبار نامه ها، اسناد دولتی، کارتهای پرسنلی، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد برچسب های هولوگرام شفاف میباشد.


انواع هولوگرام شفاف

هولوگرام های شفاف در بر گیرنده ی لایه ای شفاف هستند که علاوه بر داشتن طیف های نوری از رنگ های رنگین کمان این توانایی را دارند تا نوشته های زیر هولوگرام را در معرض دید قرار دهند. هولوگرام های ضد جعل یا همان ضد سرقت در دو نمونه ی ساده و طرح دار تهیه و چاپ می شوند این نمونه هولوگرام ها قابل مخدوش شدن بوده که به راحتی از سند الصاق می توانند حذف شوند.

تولید هولوگرام با ایجاد افکتهای هولوگرافیک با همان ویژگی های امنیتی، روی لایه ای از فیلم شفاف نیز امکانپذیراست همچنین با ایجاد ویژگی امنیتی فضای مفید سند و بسته بندی از بین نخواهد رفت واطلاعات آن قابل دیدن و خوانش بوده که علاوه بر زیبایی از آن محافظت میشود همچنین امکان تخریب شونده بودن محصول نیز در فویل فیلم های شفاف می توانند وجود داشته باشند. این برچسب در دو نوع هولوگرام شفاف و نیمه شفاف تولید می شود و تمامی ویژگی های امنیتی را دارا می باشد. این نوع هولوگرام که به شیوه ی چاپ گرم تولید شده باشد به هیچ وجه قابلیت جدا شدن از محصول را ندارد.

هولوگرام شفاف

فرایند چاپ هولوگرام شفاف

این نوع هولوگرام بر روی فیلم شفاف چاپ میگردد به نحوی که سطح زیرین هولوگرام نمایان میباشد در حالیکه طیف های رنگی بر روی هولوگرام به وضوح قابل رویت میباشد. از این نوع هولوگرام بیشتر زمانی که بخواهند سطح زیرین هولوگرام نمایان شود استفاده می گردد. در حالیکه نقوش هولوگرافی موجود بر روی فیلم شفاف باعث جلوگیری از کپی کردن و یا نشانگر اصل بودن سطح زیرین باشد، استفاده میگردد.

در طی یک فرآیند استاندارد چاپ رنگی، رول لمینیت می تواند روی کارت پرینت شده قرار بگیرد. در واقع رول لمینیت لایه ای از فیلم است که با ضخامت های مختلف در دسترس می باشد از سایش و آسیب دیدگی کارت جلو گیری می کند و مناسب برای کارت هایی که هر روز توسط دستگاه های مختلف خوانده می شوند. لمینیت ها در انواع مختلف بدون طرح ، طرح عمومی و طرح خاص موجود هستند که با هدف ایجاد امنیت بصری روی کارت استفاده می شوند.استفاده از لمینیت با طرح هولوگرام از جعل کارت به شدت پیشگیری می کند. بدین منظور هولوگرام های هات استمپ به صورت رول در دستگاههای مخصوص کارت قرار میگیرند و با فشار و حرارت ایجاد شده توسط این دستگاهها لایه شفاف هولوگرامی این رول لمینیت ها بر روی کارت منتقل شده و به آن میچسبد.


مهم ترین کاربرد این نوع هولوگرام

ایجاد افکت های هولوگرافیک با همان ویژگی های امنیتی روی لایه ای از فیلم شفاف نیز امکان پذیر است. از مهم ترین کاربردهای این نوع هولوگرام، استفاده در کارت های امنیتی مثل کارت های شناسایی، کارت های هدیه، کارت های بانکی و .. می باشد؛ چرا که علاوه بر افزودن ویژگی امنیتی به کارت، فضای مفید کارت را ازبین نخواهد برد و تمام اطلاعات زیر آن قابل مشاهده و خوانا است. هم چنین جنبه زیبایی و محافظت نیز دارد. در صورت هرگونه اقدامی جهت دستکاری اطلاعات، لایه ی هولوگرامی از بین خواهد رفت.

هولوگرام های شفاف در بسته بندی و سطح تجاری نیز کاربرد بسیاری دارد که هم جنبه اصالت کالا را تضمین می کند و هم زیبایی و چشم‌گیری آن را دو چندان می کند. استفاده از این نوع هولوگرام در بسته بندی می تواند به شکل یک نوار (easy open) و یا فیلم شرینک اسلیو برای پلمپ کردن بطری استفاده می شود.این نوع هولوگرام برای مواردی کاربرد دارد که اطلاعات زیر آن باید خوانده شود.