آشنایی با هولوگرام های هوشمند و کاربردهای آن ها

هولوگرام هوشمند

انواع هولوگرام ها در زندگی ما نقش بسیار مهمی دارند. پیشرفت سریع هولوگرام ها می تواند دنیای ما را به کل تغییر دهد و ما این رویداد را در اطراف خود می بینیم. از سرگرمی هایی مانند پوکمون، که با واقعیت ترکیب شده است درمیابیم که دنیا دارای نیروی مغناطیسی است و افراد را ترسیم می کند.

امروزه یک مادر باردار که برای یک چکاپ عادی نزد پزشک می رود، می تواند ضربان قلب نوزاد در حال رشد خود را بشنود و حتی یک تصویر انتزاعی فرا صوت از او ببیند. در آینده ی بسیار نزدیک، ترکیبی از تکنولوژی هولوگرافیک و هوش مصنوعی میتواند این تجربه را به چیزی حتی مطلوب تر تبدیل کند و بطوری که والدین میتوانند تصویری سیصد و شصت درجه از نوزاد در طول چرخه ی تکامل را ببینند.

سیاست به طور موفقیت آمیزی شروع به استفاده از این تکنولوژی جدید کرده است تا در یک زمان حضار را بطور زنده در مکان های متعدد نمایش دهد. در طول کمپین انتخاباتی اخیر فرانسه، جین لوس ملنکان، حامیان خویش را در دایجن نشان داده است در حالی که هولوگرام های وی همزمان در شش شهر فرانسوی دیگر دیده می شدند. رشته ی طب نیز بر روی مجموعه ی عظیمی در تکنولوژی سرمایه گذاری کرده است. با پذیرش روبه افزایش هولوگرافی پزشکی برای آموزش و تحقیقات، انتظار می رود بازار جهانی هولوگرام در سال دوهزارو بیست یک، یک و هشتاد دو میلیارد و هولوگرافی طبی در سال دوهزار و بیست و یک به تنهایی به یک میلیارد برسد.


آشنایی با هولوگرام های هوشمند

هولوگرام هوشمند به ما کمک خواهد کرد تا بطور یکپارچه دنیای واقعی و دنیای دیجیتالی را درهم ادغام کنیم. هولوگرافی طبی یا هولوگرافی زنده توسط “آل” وسعت یافت. به این ترتیب پزشکان می توانند درون بدن بیمار را بدون عمل جراحی توسط احیای سه بعدی با علایم انعکاسی ببینند. با تشخیص، پیشگیری، آموزش پزشکان یا علایم کاملا احساسی، هولوگرام ها ظرفیت اشعه ی فراصوت ایکس، سیتی اسکن، ام.آر.آی و تکامل را دارا هستند.

طراحان محصولات، مهندسان، مصرف کنندگان نهایی همگی می توانند در طراحی و تکامل محصولات جدید،عملا بدون هیچ شکافی با یکدیگر کار کنند. استفاده از هولوگرام هوشمند تغییرات را سرعت داده و به شرکت ها درساخت محصولات جدید با مصرف کنندگان بیشتر و ریسک پایین تر و هزینه ی اولیه کمک میکند.

انواع هولوگرام ها در دنیای تجارت به چه معناست؟

کاربردهای اسمارت هولوگرام ها

از هولوگرام های هوشمند می توان برای آزمایش خون ، نفس ، ادرار ، بزاق یا مایع اشک در طیف وسیعی از ترکیبات مانند گلوکز ، الکل ، هورمون ها ، داروها یا باکتری ها استفاده کرد. وقتی یکی از این ترکیبات وجود داشته باشد ، رنگ هولوگرام تغییر می کند.

استفاده دیگر این هولوگرام ها در میان رانندگان است . با استفاده از این تکنولوژی دوربین های مخصوص می توانند اطلاعات را بصورت سه بعدی اندازه گرفته و مفاهیم عمیق را تشخیص دهند. همچنین دوربین ها و دستگاه ها می توانند در گرفتن چشم اندازهای مختلف از موضوعاتی که بعدها می توانند در ساخت هولوگرام ها استفاده شوند کمک کنند.

گیرنده های زیادی در دنیا که درحال گرفتن تصاویر محیطی اطراف ما هستند. اطلاعات گیرنده ها در زمان واقعی می تواند در درجه بندی عملکرد هولوگرام های هوشمند در موقعیت واقعی کمک کنند. برای مثال اگر باران یافت شد، هولوگرام بعد از دریافت آن میتواند چتر را باز کند.

وقتی هولوگرام هایی که عمق بینایی را فراهم می آورند با مدل آل ادغام می شوند ما ترکیبی فوق العاده ازدنیای واقعی و پوشش های حقیقی را داریم. این می تواند شبیه سازی ابداعی رو به افزایشی را خلق کند که می تواند در تعداد گسترده ای از موارد استفاده شود. برای مثال زمانی که یک اسکن فراصوت می تواند سطحی از اطلاعات در خصوص ضربان قلب، حالت و اندازه ی نوزاد را در رحم فراهم آورد الگوریتم ها می توانند این سیگنال ها را نزدیک به واقعیت اینکه کودک چگونه به نظر میرسد ایجاد کنند. نهایتا، وفور قدرت رو به تکامل به مبادله ی داده ها و اطلاعات فراسوی جغرافیا به هولوگرام ها در سریع رسیدن به مکان ها کمک می کند.

هولوگرام هوشمند

آینده و تکامل این هولوگرام ها

در ابتدای این تکامل، شرکت ها قادر به ساخت تجارب جدیدی از ضربه به منابع اطلاعاتی کثیر، خصوصی، عمومی و غیره هستند. برای مثال یک شرکت طراحی زیر ساخت می تواند به تصاویر کد ضربه زده و تصاویر زنده ی زیرسازی، اطلاعات هوایی از دیده بانی ماهواره ای و ساخت هولوگرام هایی که به افراد و آژانس ها در دیدن تاثیرات مختلف هوای بی اعتدال کمک می کند را ببیند. عینک های واقعی ترکیبی برای استفاده های هولوگرافی به سرعت در حال رشد هستند. گرفتن اطلاعات سه بعدی از دوربین های مخصوصی که مفاهیم عمیق را درک می کنند در دریافت اولیه موضوعات کمک می کند.

گیرنده های اطراف ما درحال گرفتن آمار و داده های محیطی اطراف ما هستند و الگوریتم ها در درک ویژگی های محیطی کمک می کنند در حالی که  تصاویر گرفته شده در منشا آن و احیای آن ها بعنوان هولوگرام های از راه دور را احیا می کند. در ابتدا نیروی بسیار و پهنای باند به آن افزوده شد این همگرایی هولوگرام ها را به واقعیتی روزمره تبدیل خواهد کرد.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1