برچسب های امنیتی هولوگرام چه هستند؟

برچسب های امنیتی هولوگرام

برچسب های امنیتی هولوگرام های چاپ شده به دلایل امنیتی هستند. جعل برچسب های امنیتی بسیار دشوار است چرا که آن ها نسخه ی ثانی هولوگرام اصلی هستند که گران و تخصصی بوده و مستلزم تجهیزات پیشرفته ی تکنولوژیک هستند. برچسب های امنیتی هولوگرام های سه بعدی مشکل ترین نوع برچسب امنیتی هولوگرام برای جعل هستند، آن هم با ماشین هایی که میلیون ها دلار هزینه ی خریدن آن هاست.

برچسب های امنیتی هولوگرام

راه حل های برچسب های امنیتی هولوگرام لیپ من

برچسب هولوگرام لیپ من براساس تکنیک یک رنگ قدیمی فوتوگرافیک بوده و فوتوگرافی تداخلی یا لیپ من نامیده می شود. درسال هزار و هشت صد و نود و یک توسط گابریل لیپ من اختراع شد. او جایزه ی نوبل فیزیک را در سال هزار و نهصد و هشت دریافت کرد. فوتوگرافی لیپ من اولین تکنیکی بود که توانست فوتوگرافی های رنگی را مستقیما از طریق دوربین ضبط کند.

جعل هولوگرام های لیپ من بسیار دشوار است چرا که قادر به نگهداشتن تصاویر متحرک مانند انیمیشن است. هولوگرام های لیپمن از مواد منحصر به فردی ساخته می شوند که خریدن آن ها دشوار بوده و برای تولید نیاز به تجهیزات گران قیمتی دارند. این راه حل ها به عادت تبدیل می شوند تا با نام تجاری و نیازهای بسته بندی جور درآیند. خصیصه های آشکار و نهان ضدجعل در آیزن جاسازی شده اند. از آنجا که این فرآیند بر اساس فوتوگرافی بوده و طراحی آن بسیار انعطاف پذیر بوده و می توانند تصاویر انسان، حیوان و یا تصاویر انتزاعی باشند.


کاربرد برچسب های امنیتی هولوگرام

هولوگرام های امنیتی چه کاری می توانند انجام دهند؟ برچسب ها میتوانند درچه مواردی استفاده شوند و چگونه می توانند محصولات، نام تجاری و اسناد مارا محافظت کنند؟ در ساختار متفاوت و اندازه ها و طرح های متفاوت در دسترس بوده و یک هولوگرام امنیتی سه بعدی می تواند در اشکال مختلف وجود داشته تا با تجهیزات بسته بندی و نام تجاری منحصر به فرد متناسب باشند. تعدادی از خصایص ضد جعل آن ها نیز به صورت آشکار و نهان در آیزن جاسازی شده اند.

خصایص برچسب های امنیتی هولوگرام:

 • تصاویر سه بعدی شفاف، با عمق و پهنای افقی و عمودی.
 • ساخته شده از مواد منحصر به فرد و فرآیندی دقیق.
 • استفاده ی آسان.
 • بدون نیاز به بیننده یا خواننده ی خاص.
 • امنیت چندلایه با استفاده از تکنولوژی آشکار و نهان
 • فرآیند تولید بالا.
 • بسته بندی امنیتی، برچسب های امنیتی هولوگرام سه بعدی
کاربرد برچسپ های امنیتی و هولوگرام

کاربرد برچسب های تخصصی امنیتی هولوگرام عادی

آیزن، تکنولوژی ضد جعل با استفاده از برچسب های هولوگرافیک سه بعدی منحصر به فرد با طراحی متداول برای بازبینی مستقیم سندیت آن را آشکار و سریع می سازد. این طراحی متناسب به مشتری اجازه می دهد تا آخر چهار طرف شی سه بعدی را ببیند و به سرعت آن را تایید کند.

 • تایید محصولات را ساده و مستقیم می کند
 • جذب پهنای یه بعدی پیچیده و حرکات آن
 • به آسانی با خصایص روکش آن تکمیل می گردد
 • اگر برچسب امنیتی کنده شده است از خرید آن محصول دوری کنید

برچسب های امنیتی هولوگرام های متداول

هرچیز با ارزشی میتواند جعل شود. بسته بندی می تواند با برچسب های هولوگرافیک سه بعدی امن تر باشد. آن ها می توانند در طول فرآیند تولید یا احتمالا در طول پخش تولیدات به محصول افزوده شوند. برای برخی تولیدات مانند شراب ها، مواد دارویی، عطرها و لوازم آرایش، محصولات مصرفی مانند غذا و کالا کاربرد دارد.


برچسب های امنیتی هولوگرام به دو دسته مجزا تقسیم می شوند:

1-تصویر ثبت شده در برچسب های امنیتی هولوگرام

در هر تصویر ثابت؛ آرم، تصویر و غیره از هولوگرام نشان داده می شود. این نوع معمولا یک طراحی سفارشی برای مشتری است و فقط در اسناد شرکت خود استفاده می شود. تولید کنندگان هولوگرام معمولا طراحی هولوگرام ثبت شده خود را دارند که برای پرینترهای امنیتی به عنوان یک هولوگرام عمومی در هر سند امن استفاده می شود. این باعث صرفه جویی در هزینه ایجاد یک طراحی سفارشی و سفارش حداقل مقدار فویل است که معمولا بیش از برخی از مشتریان همیشه استفاده می شود.

2-عکس تصویر زمینه در برچسب های امنیتی هولوگرام:

همانطور که با یک رول کاغذی دیواری، برای ایجاد یک الگو تصویر به شکل مداوم تکرار میشود. مزیت این نوع فویل این است که شکل های سفارشی را میتوان از آن جدا کرد و آن را بسیار متنوع درست کرد. باز هم هزینه ایجاد شده توسط یک مشتری صرف نخواهد شد، اما بر تعداد سفارشها افزوده می شود، و آن را برای کاربران کوچکتر مقرون به صرفه تر می کند.

برچسب های امنیتی هولوگرام ها بیشتر به انواع گرافیکی تقسیم میشوند:

 • 2D: یک تصویر ثابت دو بعدی است که هنگامی که در معرض منبع نور قرار بگیرد تغییر رنگ می دهد.
 • 3D: عمق سه بعدی است، و ظاهر لایه های مختلف را طراحی میکند.
 • 2D-3D: ترکیبی از یک تصویر ثابت دو بعدی و عمق 3D است.
 • نقطه ماتریکس: مانند 2D، اما با جزئیات پیچیده تر از جمله میکروفون است.
رنگ ها در هولوگرافی

رنگ های ثابت در برچسب امنیتی هولوگرام

در حال حاضر امکان داشتن رنگ های ثابتی در یک طراحی وجود دارد که اجازه می دهد تا رنگ های شرکت ها، در هر زاویه ای که هولوگرافی در آن دیده می شود را حفظ کند درحالی که بقیه تصویر از طیف رنگین کمان که معمولا با هولوگرام در ارتباط است تغییر کند. برچسب های امنیتی هولوگرام های رنگ ثابت یکی از بهترین راه های جلوگیری از تقلید تقلبی است.

2D و 3D به سادگی شایع ترین نوع هولوگرام هستند که حاوی دو یا چند تصویر است که به گونه ای قرار میگیرند که هر کدام به طور متناوب بسته به زاویه دید قابل مشاهده هستند، نمایش اثرات خاص چند سطحی، و چند رنگ که دارای یک یا دو سطح از گرافیک به نظر میرسند که در بالا یا در سطح برچسب های امنیتی هولوگرام شناور است و به عمق توهم نفوذ میکند.

تلنگر تصویر

این یک اثر دو یا سه کاناله هولوگرام های 2D  و 3D  است که تصویرهای مختلف را از زوایای مختلف نشان میدهد.ترکیبی از تصاویر 2D و 3D و تلنگر میتواند جلوه های بصری  و اثرات بسیار قابل توجهی ایجاد کند.

تصاویر پنهان

تصاویر پنهان و یا “پنهان” تنها در زاویه خاص (معمولا تند:حاد) دیده می شوند و یک بررسی بسیار محرمانه از صحت و درستی را ارائه می دهند.

میکروتکنس و نانوتکنس:

برچسب های امنیتی هولوگرام های ماتریس نقطه می توانند میکوکتوم را در اندازه های 50 تا 150 میکرون تعبیه کنند. میکروتکنس های کوچکتر از 50 میکرون، به عنوان نانوتکنس نامیده می شوند و تنها با میکروسکوپ قابل مشاهده هستند و باعث می شود که آن ها یک ویژگی پنهانی بسیار محرمانه باشند.

تصاویر لینوک پنهان Laser Readable CLR:

تصاویر CLR از یک دستگاه لیزر ساده برای تایید درستی و صحت هولوگرام استفاده می کنند. دو نوع وجود دارد: پویا و چند منظوره

 • CLR پویا از قطعات قابل خواندن لیزری استفاده می کند و به عنوان دستگاه کنترل در طول سطح برچسب های امنیتی هولوگرام حرکت می کند.
 • تصاویر CLR چندگانه و چند منظوره، تصاویر خاصی را روی صفحه نمایش دستگاه کنترل تولید می کنند.

تصاویر پنهان و مخفی نیز ممکن است به عنوان بخشی از برچسب هولوگرام ایجاد شوند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1