هولوگرام امنیتی

هولوگرام امنیتی

آشنایی با هولوگرام امنیتی

تولید و فروش کالاهای تقلبی یک مشکل رو به افزایش است. این کالاهای تقلبی غالباً بسته بندی می شوند به گونه ای که تا آنجا که ممکن است به کالاهای اصلی شباهت داشته باشند تا بتوانند خریدار را به این باور برسند که کالاهای اصلی خریداری می شود. این باعث نگرانی تولیدکننده کالاهای اصلی می شود. مهمتر از همه، با این وجود، کالاهای تقلبی غالباً کیفیت پایین تری نسبت به کالاهای اصلی دارند و از این رو فروش آنها می تواند به اعتبار تولید کننده کالاهای اصلی آسیب برساند، زیرا خریدار کالاهای تقلبی به طور معمول فرض می کند که کالا اصلی است و در آینده تمایل کمتری به خرید کالاهای اصلی خواهد داشت. یک شکل شناخته شده از تجهیزات امنیتی ، هولوگرام است.

علاوه بر این، در مورد کالاهای تقلبی، ممکن است استانداردهای کنترل کیفیت تولید کننده کالاهای اصلی را رعایت نکنند و بنابراین خطری برای ایمنی کاربر باشد.بنابراین مطلوب است که کالاها یا بسته بندی کالاها را با یک وسیله امنیتی تهیه کنیم که به عنوان تضمین کننده کالاهای اصلی عمل کند.

اطلاعات مغناطیسی

یکی از موارد شناخته شده کارت یا بلیط است که اطلاعات مغناطیسی ارائه می دهد که نشان دهنده ارزش پولی از قبیل کارت تلفن برای خدمات تلفنی و بلیط برای خدمات حمل و نقل است. کارت ها یا بلیط ها معمولاً پیش پرداخت می شوند و در صورت پرداخت هزینه خدمات مرتبط با آن، توسط دستگاهی مناسب خوانده می شود که تعیین می کند ارزش پولی کارت مطابق با خدمات مورد نیاز است یا در صورت وجود، خدمات ارائه می شود اطلاعات مغناطیسی ممکن است به شکل نوار مغناطیسی باشد که توسط یک تکیه گاه، به عنوان مثال، مواد کارت یا پلاستیک انجام می شود. مطلوب است که از اینگونه کارت ها یا بلیط ها که اطلاعات مغناطیسی مانند کارت های اعتباری دارند، با یک وسیله امنیتی تهیه کنید تا از استفاده تقلب جلوگیری شود.

کاربرد هولوگرام امنیتی

کارربرد هولوگرام امنیتی

تولید غیرقانونی اسناد جعلی و جعل شناسنامه کسب و کار بزرگی است. در سرتاسر جهان، هزینه  شناسنامه های کلاهبرداری، مجوزهای رانندگی و کارتهای گذرنامه میلیاردها دلار در سال به زیان کشور اضافه می کند. همچنین براعتبار شرکت ها ، ارزش های مشترک و موضوعات مربوط به اثربخشی و ایمنی محصول تأثیر می گذارد. در همین حال، هزینه پرداخت اقدامات ضد جعل و تیم هایی که وظیفه دارند مجرمین را به عدالت بسپارند می توانند به میلیون ها دلار برسند.

ما همچنان شاهد تأثیر سرقت هویت در مقیاس جهانی هستیم. اخیراً گزارش هایی از چین در مورد بیش از یک میلیون اسناد جعل هویت کشف شده منتشر شده است، و در پی آن ده ها نفر توسط پلیس چین پس از تحقیقات در مورد یک باند تقلبی که در 20 استان کشور فعالیت داشته است دستگیر شدند. براساس یک مطالعه تقلب هویت درسال 2017 ، میلیون ها انسان قربانی سرقت هویت میشوند. در چند سال اخیر، سارقان هویت بیش از 107 میلیارد دلار در آمریکا سرقت کرده اند

مزایای هولوگرام

امنیت بالا هولوگرام

همچنین، فناوری های نوین نسخه برداری امکان کپی کردن بسیاری از چیزها را ممکن می سازند، اما مسئله واقعی این است که دقیقاً چگونه می توان هولوگرام ها را کپی کرد؟ پاسخ این است که ویژگی های ذاتی آنها اطمینان میدهند که تکنیک ها و جلوه های بصری کپی کردن هولوگرام امنیتی به خوبی طراحی شده، و جعل آن تقریباً غیرممکن است.

فناوری هولوگرافی

فناوری هولوگرافی وسیله ای برای محافظت و احراز هویت و هشدار در مورد خطرات جعل آن ارائه می دهد. بنابراین، آنها فقط برای جلوگیری از تقلب نیستند بلکه نقش دستگاه شناسایی موثر را انجام می دهند، و این باعث می شود که چشم آموزش دیده آسانتر  کالای اصلی را از جعلی جدا کند.

در این اواخر ، شاهد رشد چشمگیر تعداد گذرنامه ها و سایر اسناد صادره از ویژگی های OVDs (دستگاه های متغیر نوری) برای ماندن در صدر برنامه های آشکار از دارایی و حمایت از برند OVD  هستیم  که می تواند به عنوان یک ویژگی مستقل یا همراه با ویژگی های امنیتی چاپی مورد استفاده قرار گیرد تا در دستگاه هایی با استفاده از فناوری های فتوکپی یا اسکن معمولی ، تکثیر بسیار دشواری داشته باشد.

فناوری هولوگرافی

درواقع، داده های تولید کننده پیشرو برای محصولات با شناسه و نیز تولید اسناد امن،  به صورت شخصی سازی، تأیید صحت و محافظت می باشند. وقتی صحبت از گذرنامه و کارتهای شناسایی می شود ، در سال 2016 81٪ از آنها دارای هولوگرام هستند. این میزان برای سال 2000 تا 2009 با 69٪ است. در پایان سال 2016 ، 89٪ گذرنامه ها دارای هولوگرام بودند (در مقایسه با 60٪ در سال 2006).

نسل جدید هولوگرام ها

شناسه نسل جدیدی از هولوگرام های نوآورانه با امنیت بالا در حال ظهور است که پیشرفت های امنیتی و محافظت در اسناد شناسایی را بر عهده دارد ، و به کسانی که مسئولیت اجرای قانون را دارند کمک می کند تا از جنایتکاران جلوتر باشند.

استفاده پیشرفته از عناصر احراز هویت میکرو نوری در حال تغییرفاز درفناوری هولوگرافی را می توان امروزه در محصولات جدید مشاهده نمود. این موارد بیننده را قادر می سازد تا با استفاده از منبع نوری تلفن هوشمند ، اطلاعات را انتخاب و شناسایی کند. که با زاویه دید مستقیم و با چشم غیر مسلح قابل تشخیص هستند ، اما هنگامی که تحت منبع نور قرار می گیرد ، اطلاعات رنگی شناور از پیش انتخاب شده ظاهر می شود که به دنبال حرکت نور است. این می تواند به تأیید صحت یک سند در یک نگاه کمک کند.