نانو هولوگرام ها و کاربرد های آنها

هولوگرام باریک

اولین نانو هولوگرام در جهان میتواند فناوری 3D را به گوشی هوشمند شما برساند. محققان اولین نانو هولوگرام را ایجاد کردند و اکنون میخواهند آنرا به تلفن شما بیفزایند. اندازه صفحه نمایش بی اهمیت میشود. از زمان آغاز علمی تخیلی هولوگرام بخشی از تخیل ماست. اما خیال در حال شروع به عبور از واقعیت است.


نانو هولوگرام، باریک ترین هولوگرام جهان

گروهی از دانشمندان دانشگاه RMIT و موسسه فناوری پکن، هولوگرام “نازک ترین جهان” را طراحی کرده اند. گفته می شود که هولوگرام قادر به ادغام در محصولات روزمره مانند گوشی های هوشمند است. این کار تحت هدایت پروژه RMIT’ s Min Gu انجام شده و ادعا می کند که تکنولوژی هولوگرافی بدون عینک 3D دیده میشود و 1000 برابر نازک تر از موی انسان است. دانشگاهیان این تکنولوژی را “هولوگرام نانو” نامیدند.

نانو هولوگرامی

محدودیت های فناوری نانو هولوگرام

در حال حاضر، محدودیت هایی که فن آوری هولوگرافی را متوقف می کنند، محدودیت های ضخامت نوری است. هولوگرام های منظم نور را تلفیق می کنند تا توهم یک شکل سه بعدی را ایجاد کنند. اما این باید در پارامترهای محدودیت ضخامت بهینه قرار گیرد. هولوگرام های کامپیوتری برای قرار دادن گوشی های هوشمند بالا بسیار بزرگ هستند و بنابراین کاربرد عملی محدودی دارند.

هولوگرام نانو

کاربرد های نانو هولوگرام ها

در حال حاضر، مین و تیم پشت کار یک هولوگرام 25 نانومتری با استفاده از مواد عایق بندی توپولوژیکی ایجاد کرده اند. آن دارای شاخص شکست انباشت پایین در لایه سطح است، اما یک شاخص شکستن فوق العاده در حجم، این فیلم بیرونی نازک می تواند تصویر هولوگرافی را بدون قربانی کردن طراحی جمع و جور خود افزایش دهد. مین می گوید که هولوگرام نانو “با استفاده از یک سیستم خطی مستقیم لیزری ساده و سریع طراحی شده است، که طراحی ما را برای استفاده های بزرگ و تولید انبوه مناسب می سازد.”

به لحاظ نظری، این فناوری ممکن است بتواند در داخل گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها قرار بگیرد، اما هنوز کارهایی باید انجام شود. گام بعدی این است که این فناوری را حتی کوچکتر از هم بشکنیم، به طوری که می تواند برای یکپارچه سازی بر روی صفحه نمایش ال سی دی و گوشی های هوشمند مناسب باشد و به طور موثر یک دستگاه هولوگرافی را در جیب شما تولید کند.


نانو هولوگرامهای قابل حمل

مین می گوید، امکان استفاده از هولوگرام های قابل حمل برای طیف وسیعی از صنایع جذاب است. ادغام هلوگرافی با رایانه های روزمره، اندازه صفحه نمایش را بی اهمیت میسازد. هولوگرام پاپ آپ ممکن است مقدار زیادی از اطلاعات را نمایش دهد که به راحتی بر روی گوشی یا ساعت نیست. “از تشخیص پزشکی تا آموزش و پرورش، ذخیره سازی داده ها، دفاع و امنیت سایبری، هولوگرافی 3D،عامل بالقوه برای تبدیل انواع صنایع است و این تحقیق موجب می شود که انقلاب یک گام مهم را نزدیک تر کند.”


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1