هولوگرام چاپ گرم

هولوگرام چاپ گرم

آشنایی با هولوگرام چاپ گرم

هولوگرام چاپ گرم در اشکال هندسی متنوع مانند مربع و دایره و یا حتی اشکال اختصاصی بر روی یک نقطه مشخص و یا به صورت طرح متوالی و نوار در عرض های مختلف به صورت طولی و یا عرضی و یا پوشش کامل بر روی سطوح مختلف کاغذی ، پلاستیکی و یا فلزی توسط دستگاه الصاق میشود و بدلیل استفاده از چسب خاص که تحت دما و فشار فعال شده و الصاق می گردد ، متریال الصاق شده قابل جدا شدن نمی باشد.

فشار و دمای دستگاه حین الصاق به حدی است که فویل هولوگرام وارد بافت سطحی می شود، به همین علت است که جدا سازی تقریبا غیرممکن بوده و با خرابی سطح همراه  است.علاوه بر این، متد ها و دستگاه های  الصاق خیلی در دسترس نیست و دارای هزینه نسبتا بالایی است که خود باعث محدود بودن امکان اجرا و قابلیت های ضد جعل بودن آن می شود.

فویل مخصوص این تکنیک با رنگ های متنوعی از جمله نقره ای، طلایی، شفاف، مسی و … تولید می شود که معمولاً به عنوان فویل چاپ گرمhot stamp  شناخته می شود، فرایند تولید آن تابعی از ترکیب فیلمPET  با استفاده از پیاده سازی تصویری توسط روش لیزرهولوگرافی می باشد، که تقریبا در این شکل و شمایل فن آوری جدیدی محسوب می شود.

امنیت فویل چاپ گرم

در فویل چاپ گرم، ترکیب های موثری از آیتم ها و جلوه های مختلف امنیتی هولوگرافی به علاوه روش موثرالصاق گرم که به سطح بالایی از حفاظت و انحصار و اعتبار مدرک دست می یابد، از امنیت خوبی برخوردار هستند.

الگوهای هولوگرافی

الگوهای هولوگرافی را می توان توسط لیزر، به طور دائم در سطح فیلم های پلیمری ذخیره کرد که در آن می توانید به وضوح المان های مد نظر را مشاهده کنید که خاصیت و توانمندی ضد جعل و کپی برداری را دارا می باشد.

این الگوها مطابق با نیاز کاربر طراحی شده اند که قابل استفاده در رنج وسیعی از محصولات هستند. همانند: بلیط های قیمت، سیگار، داروسازی، مد، ساعت، نرم افزار رایانه ای و سایر بسته بندی ها و غیره.

روش های ساخت هولوگرام  چاپ گرم

هولوگرام  چاپ گرم از روش های مختلفی ساخته می شود. فویل ها می توانند دارای طرح های مختلف  و رنگ های خیره کننده ای باشند. با ترکیب رنگ های متنوع که آن ها را جذاب تر می کنند.هولوگرام های هات استمپ با تمام ویژگی های یک هولوگرام روی فویلی نازک ، به صورت رول ثبت می شوند و بر روی یک حامل مثل پلی استر قرار می گیرند.

این نوع برچسب هولوگرام ضمن برخورداری از تمامی قابلیتهای یک هولوگرام سرد میتواند شامل ویژگی پوشش موقت و یا دائم اطلاعات باشد .

هولوگرام چاپ گرم

ویژگی های فویل چاپ گرم

فویل چاپ گرم می تواند برای هر مشتری در هر بسته بندی از جمله طلا ، نقره ، کارت لیزر ، کارتهای شیشه ای ، کاغذ جوهر UV ، کاغذ سبک روغن ، لاک های مبتنی بر آب روی مهر و موم بستر کاغذ استفاده شود ، دامنه کاربرد آن بسیار گسترده است.

فویل چاپ گرم غیر قابل جابجایی است و با استفاده از فرآیند حرارتی به آسانی به سطحی مانند پلاستیک، PVC و کاغذ منتقل می شود. جدا کردن آن از کاغذ بدون تخریب، و انتقال آن به یک سند دیگر غیرممکن است. بنابراین، این هولوگرام ها اغلب برای محافظت در برابر جعل اسناد پیشنهاد می شوند.

فویل چاپ گرم هولوگرام می تواند به طیف گسترده ای از مواد، مانند کاغذ، چرم مصنوعی، پارچه، آهن و پلاستیک منتقل شده و به خوبی تشخیص داده شده است که فویل های گرم می توانند به راحتی تصاویر و ارزش محصولات را ارتقا دهند.

نوع غیرامنیتی محصول چاپ گرم  در انواع بسته بندی محصول، کارت های تبریک، هدایا ، لوازم التحریر، تقویم ها، جلد کتاب، کارت های اعتباری، مقالات چاپی و انواع پلاستیک مانند تلفن مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که با الگوی طراحی یا آرم طراحی سفارشی درج شده باشد، فویل های چاپ گرم هولوگرام تبدیل به فویل های امنیتی می شوند که از کارت های اعتباری، گذرنامه و اسناد هویتی محافظت می کنند.

همچنین از فویل های Hot Stamping Holographic برای برندسازی استفاده می شود.

مراحل هات استمپینگ

از شناخته شده ترین خدمات برای هولوگرام چاپ گرم انواع هولوگرام های اسکرچ و برچسب هولوگرام می باشند. مراحل هات استمپینگ ، یعنی انتقال تصویری حک شده به سطحی دیگر. گرمایش یکی از مراحل مهم آن است چرا که انتقال تصویر را میسر می کند.

تصویر قبل از انتقال، گرما داده می شود تا فویل ساخته شود. فویل منقش از طرف دیگر، جوهر را روی سطحی که قرار است منتقل شود، باقی می گذارد. مفهوم خدمات مهر زنی از استفاده ی پانچ و یا رنک برای ایجاد تصویر سه بعدی گرفته شده است. نمونه های آن برگه های مسطح، حروف چینی و یا فویل است. مراحل مهرزنی ممکن است چاپ روی فلزات آهنی و غیر آهنی و آلومینیوم و ترموپلاستیک باشد.