تکنولوژی هولوگرافی

تکنولوژی هولوگرافی

ایجاد تصویر توسط تکنولوژی های هولوگرافی

تکنولوژی هولوگرافی از قاعده های فیزیکی انکسار برای ایجاد یک تصویر در فضا بهره می گیرند .هولوکسیکا  نسل های متمادی از هولوگرافی که حول تصاویر ثابت تا نمایشگرهای ویدیویی متحرک می چرخد،است . به این قواعد پس از بررسی و  چاپ جوایزی نیز اعطا گردیده است .

ساخت تصاویر سه بعدی توسط تکنولوژی های هولوگرافی

بیش از نیم قرن است که تکنولوژی هولوگرافی مورد بررسی و فرضیه سازی شده است .انجمن های علمی و طرفداران فیلم های علمی –تخیلی بر این باورند که بهترین راه برای ساخت تصاویر سه بعدی بهره گیری از تکنولوژی هولوگرافی است .به هر حال ، اثبات این چالش تکنیکی در حقیقت از جنبه های ساخت و ساز ،محاسبه و سایر جنبه ها دشوار می باشد .

 ساده ترین تصویر هولوگرافی که می توانیم بسازیم چیست ؟

.پاسخ این سوال این چنین بود :”یک تصویر تک که در فضای سه بعدی خاموش و یا روشن می گردد .یک تصویر منحصرا جالب نیست بنابراین رویکرد را به تعداد تصاویر بیش تری تا 16 عدد ادامه خواهد داشت .رویکرد هولوکسیا تامل برانگیز است و کاربرد آن را در تکنولوژی های راهبردی امروزه می توان دریافت کرد .

نمایشگر های هولوگرافی

نمایشگرهای هولوگرافی از جمله تکنولوژی های هولوگرافی

هم اکنون بر روی نسل سوم نمایشگرهای هولوگرافی برنامه هایی داریم که کار کنونی را با نسل های گذشته تراز بندی می کند .هدف از چنین کاری ساخت فضای حجمی در فضا مکان های مشخص مستقل (x,y.z)می باشد .هر چه تعداد این نقاط زیاد و متراکم باشد به نمایش های اصلی نزدیک تر خواهد بود .علاوه بر این نمایش های دیجیتال چیزی جز گروه هایی از نقطه ها که مجاور یکدیگر هستند نیست .

نمایش های هم کنشی مسطح

دومین نسل نمایشگرها در سال 2013 معرفی گردید .این نمایش شامل صدها هزار نقطه و تصاویر معلق شناور در فضا هستند که بدون وقفه در حال تغییر هستند .فرآیند هم کنشی که به این حرکات جنبشی افزوده شده است این امکان را به شما می دهد تا گزینه ها را در فضای مجازی لمس کنید و یا طرحی را در این فضا ایجاد نمایید .این تصاویر تحت شرایط نوردرونی روشن و قابل مشاهده هستند وهم چنین این رویکرد با اهرم فشار موجود در تکنیک های تولید واجزای آن صعود پذیر می باشد .

نمایشگر های هندسی هولوگرافی

اولین نسل از نمایش های هولوگرافی در سال 2010 ساخته شد که بیش از نه نقطه و مکان داشت و قابلیت نمایش اطلاعات آماری ساده ،تصاویر و نمادها را دارد .این تکنولوژی در ساخت نمایش های هندسی مشابه به صفحات نمایشی موجود در ماشین حساب ها و ساعت های مچی کاربرد دارد .این رویکرد صعود پذیر است و امکان شناسایی بسیاری از محصولات جالب همانند ساعت های شناور و هدفون های سه بعدی نیز وجود دارد .

هولوگرام های دیجیتالی ثابت

یک هولوگرام دیجیتالی یک هولوگرام ساخته ی کامپیوتر است که از مدل های گرافیکی سه بعدی حاصل می گردند که در ابزارهای چاپگرخاص به کار گرفته می شوند .هولوگرام های دیجیتال تمام رنگ هستند و تنها به یک چشمه ی نور و یک نور افکن نیاز دارند .امکان افزودن تصاویر متحرک ساده به سیستم های هولوگرامی دیجیتال که تصاویر متفاوت از زاویه دید های متفاوت را نشان می دهند وجود دارد .هولوکسیا انواع متفاوتی از داده های سه بعدی را دریافت و یک هولوگرام دیجیتال را تولید می کند .این هولوگرام ها در آموزش ،یادگیری ،نمایش و نمایشگاه ها به کار می روند .دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1