کاربرد کسب و کاری فرایند چاپ هولوگرافی

کاربرد چاپ هولوگرافی

هر صنعت در هر زمینه و گنجایشی از چاپ هولوگرافی استفاده می کند، خواه آن استفاده از برچسب های هولوگرافی برای حفاظت محصولات به منظور جلوگیری از تقلبی شدن محصول و بالا بردن برند محصول باشد و خواه شاید به خاطر دلایل امنیتی چون کارت شناسایی باشد. هولوگرام ابزاری همه کاره است که کاربرد های مختلفی دارد.

در اینجا به تنها پنج مورد از رایج ترین کاربرد چاپ هولوگرافی که مورد استفاده ی صاحبان کسب و کار است می پردازیم.


کاربرد چاپ هولوگرافی در ایجاد امنیت

برچسب امنیتی برچسب هایی هستند که به منظور اهداف امنیتی، هولوگرام برروی آنها چاپ شده است. فرایند برگردان و تکثیر آن ها فرایندی بسیار دشواراست، چرا که آنان توسط یک هولوگرام خاص ایجاد می شود و از تجهیزات گران قیمتی برای ساخت آنان استفاده میشود. آنان به عنوان نشان کیفیت اقلام ومحصولات خرده فروش شناخته می شوند. از آن ها درپاسپورت، مدارک معتبر، کارت های بانکی و کارت های شناسایی استفاده می شود.

کاربرد چاپ هولوگرافی

محصولات دارویی

استفاده از تکنیک های تکثیر پیچیده به این معناست که تهدیدی واقعی برای برای صنعت دارویی وجود دارد. زیرا بسیاری از دارو ها به صورت تقلبی تولید می گردند و به فروش می رسند. برای مقابله با این مسائل، بسیاری از شرکت های داروسازی جهان از هولوگرام ها برای محافظت از محصولاتشان استفاده می کنند. برچسب های هولوگرام در حال حاظر به طور گسترده درمحصولات دارویی سراسرجهان به عنوان نشان تایید صحت استفاده می شوند.


محصولات رسمی هولوگرافی

هولوگرام ها یکی ازمحبوب ترین روش ها برای نشان تجاری رسمی و اقلام و نسخه های ویرایشی محدود هستند. شما آنها را در بسیاری از محصولات ورزشی همچون  طراحی های کلاه های بیس بال و نشان های خاطراتی تیم ها خواهید دید. امروزه هولوگرام همچنین بهترین راه برای بسیاری از تولیدکنندگان کالا برای محافظت از محصولات خود و خریدارانی که آن محصول را خریداری می کنند است.

کاربرد چاپ هولوگرافی

اسناد و مدارک رسمی

برچسب های هولوگرافی را اغلب بر روی اسناد رسمی چون مدارک پزشکی و دندان پزشکی و همچنین گواهینامه هایی از جمله مدارک معتبر صادر شده از دانشگاه ها می یابیم . گاهی اوقات آن ها را بر روی اسناد مربوط به لوازم الکتریکی و قطعات به منظور اطمینان از صحتشان قرار می دهند .


اوراق قرضه و گواهینامه سهام

هولوگرام روشی مهم برای چاپ گواهینامه های سهام است. با نشاندن یک هولوگرام آن برای تکثیر بسیار دشوار خواهد شد و یا به طوری فریبانه جواز را تغییر می دهد. آنان معادل معاصر مهر و موم های قدیمی هستند و راهی عالی برای تمایز یک نام تجاری ارائه می دهند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1