ویژگی برچسب های هولوگرام

ويژگی برچسب های هولوگرام

ویژگی برچسب هولوگرام

کاربرد برچسب های هولوگرام شامل موارد ذیل می باشد ویژگی های امنیتی خارج از محدوده ویژگی های امنیتی معمول در طراحی انجام میشود  که به تنهایی به عنوان بخشی از طراحی برچسب ناشی می شود که مجموعه ای از ویژگی های امنیتی برچسبی به برچسب های بعد از تولید افزوده می شود و امنیت برچسب ها را افزایش می دهد لطفا به نکات زیر توجه کنید : برای اثبات این اهداف , هر تکنیک به عنوان بخشی از طراحی برچسب هولوگرام نشان داده شده است . مشتریان و صاحبان مشاغل و صنعت های مختلف می توانند برچسب امنیتی مخصوص را طراحی کنند و ببینند که چگونه این تکنیک ها در دنیای واقعی مورد استفاده قرار میگیرد

برچسب هولوگرام نمومه
برچسب هولوگرام نرمال / فرابنفش نامرئی
برچسب هولوگرام فرابنفش نامرغوب

عنصر هولوگرافی

عنصر شفاف هولوگرافی در بالای مواد پایه قرار میگیرد که اجازه میدهد پایه حداقل تحریف پیام پایه را نشان دهد ,اما هنوز اجازه دهد که هولوگرام در هر زاویه قابل مشاهده باشد .

ویژگی برچسب هولوگرام اسکرچ

این نوع به هم پوشانی شباهت دارد . این ویژگی یک نوار هولوگرافی قابل رویتی را برروی انواع مواد مختلف پایه مانند پلی استر, کاغذ و مواد ضد ضربه تطبیق می دهد . سپس با خراشیدن نوار ,متن و کد پنهانی مشخص میشود .

ویژگی برچسب هولوگرام رنگی چیست؟

محققان راه جدیدی را برای ایجاد هولوگرام های رنگی به وجود آوردند که ازمیتوان هر زاویه با استفاده از نور سفید معمولی آنرا مشاهده کرد .این پیشبرد میتواند منجر به ایجاد نسل جدیدی از دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن های همراه یا تلوزیون های مینیاتوری که تصاویری سه بعدی نشان میدهند شود . تصاویر واقعی سه بعدی را میتوان به روش های مختلفی ایجاد کرد .

اولین هولوگرام

در دهه ی 1960 محققان اولین هولوگرام را ایجاد کردند ,که با شلیک یک لیزر در یک شئ و ابتدا با استفاده از یک ماده ی حساس به نور برای تسخیر الگوی  تداخل امواج نور که منعکس کننده ی جسم و دیگر امواجی بود که به طور مستقیم به جسم برخورد میکردند .

این هولوگرام اگر بعدا با همان طول موج نور لیزر روشن شود , یک تصویر سه بعدی اما تک رنگ را از شئ تولید میکند . یک هولوگرام شناخته شده از آن دوران که توسط لیزر قرمزی  از یک صفحه شطرنجی در قسمت هایی اشغال شده است که از هر گوشه و زاویه ای به هنگامی که بیننده موقعیتش را تغییر دهد میتواند مشاهده شود .

ویژگی برچسب هولوگرام رنگین کمانی

هولوگرام  رنگین کمان که در کارت های اعتباری کاربرد رایجی دارد ,به طرز متفاوتی تولید میشود . آن با استفاده از یک نور سفید که از یک پوشش نقره ای ساطع میشود و از فیلم پلاستیکی عبور میکند که حاوی تصاویر زیادی است که هرکدام در لایه ی مخصوص به خود به رنگ های مختلفی ذخیره میگردد . دید تغییر یافته از این لایه های رنگی نسبت به یکدیگر یک چشم انداز سه بعدی را فراهم میکند. در بسیاری از موارد ,تصویر تولید شده توسط این هولوگرام رنگین کمان یک نمای رنگ واقعی از شئ مورد نظر نیست .

تولید هولوگرام با نور سفید

در حال حاظر ,محققان در زمینه علم امروزه اعلام میکنند  که میتوانند هولوگرام هایی واقعی ایجاد کنند که تنها با استفاده از نور سفید مورد برسی قرار میگیرند .ساتوریش کاواتا , یک فیزیکدان فوتونیک در دانشگاه اوزاکا در ژاپن میگوید : این تکنولوژی جدید همانند اولین هولوگرام , برای ایجاد یک الگوی تداخل از لیزر استفاده میکند .

برای گرفتن رنگ ,کاواتا و همکارانش شئ اصلی را با سه نور قرمز و آبی و زرد که از رنگ های اصلی نوری هستند روشن کردند . آنها هولوگرام را در یک ماده حساس به نور که با ورقه ی نازکی از طلا و نقره پوشیده شده است نگه داری میکنند . روکشی که حاوی الکترون آزاد است و هنگامی که توسط امواجی با طول موجی پایین جذب شود ,مشتعل میشود .

بازسازی تصاویر سه بعدی

به منظور بازسازی یک تصویر سه بعدی ,محققان مواد غلات فلزی را درمعرض نور سفید معمولی که حاوی تمامی طول موجی نور قابل مشاهده است (نور آبی ,قرمزو سبز) قرارمیدهند . این نور سفید الکترون های آزاد را تحریک میکند. حرکات و نواسانات ناشی از آن (به اصطلاح پلاسمون سطحی) به نوبه ی خود باعث میشود که نور را احیا کند .

ترکیب رنگ هولوگرام

تصویری که با ترکیب کردن سه نور قرمز,آبی و سبز هولوگرام ,نمای واقعی رنگ شئ اصلی را تولید میکند . کاواتا و همکارانش در آزمایشی در آزمایشگاه خود هولوگرام واقعی از یک سیب ,یک گل ,یک جرثقیل تولید هولوگرام اریگامی واقعی و چندین اشیاء دیگرایجاد کردند .

تولید هولوگرام استاتیک

در حال حاضر کاواتا میگوید که این تکنیک جدید میتواند تنها هولوگرام های استاتیک تولید کند . هیج شاهزاده لیایی از اوبی ون کنوبی  درخواست کمک نکرده است (اشاره به یک فیلم) . فیزیکدان ,پیترالکساندر بلانچ از دانشگاه آریزونا در توسان میگوید : این یک پیشرفت کاملا علمی است .تکنولوژی ممکن است قادر به تولید تصاویر درخشان تر باشد که میتواند از طیف وسیعی از زوایای دید از طریق هولوگرام  تولید شده با استفاده از سایر روش ها دیده شود  {به گفته ی ویکتور مایکل بوو جونیور ,متخصص رسانه ای موسسه فناوری ماساچوست در کمبریج} .

ویژگی برچسب های هولوگرام

تولید تصاویر هولوگرامی ارزان

او میگوید مشکل این است که چگونه میتوان تصاویر را ارزان تر از سایر تکنیک ها تولید نمود . با این حال ,مسئله ی دیگری ممکن است سبب اندازه ی بزرگتر هولوگرام شود {به گفته ی ناصر پیغمبریان فیزیکدان دانشگاه آریزونا} . محققان تا کنون تنها هولوگرام را در اندازه ی یک کارت شاخص ایجاد کرده اند . او ادعا میکند که منشور های مورد استفاده برای روشن کردن هولوگرام , که در طرح فعلی در زیر و یا پشت مواد فلزی پوشش داده شده است ,میتواند به راحتی در غالب صفحه نمایش های بزرگ تری دربیاید .

صفحه هولوگرافی

با این وجود, مفهوم نماشای سوپر باول بر روی یک میز قهوه با یک صفحه هولوگرافی جاسازی شده ,با گیربکس های کوچک ,گیرنده های گسترده , حتی کوچکترین تراشه های شناوری که در بالای چیپس سیب زمینی و سکه های آبجو هستند میتوانند برای علاقه مندان به ورزش به واقعیت تبدیل شود .

نانو هولوگرام در گوشی های هوشمند

اولین نانو هولوگرام در جهان میتواند فناوری 3دی را به گوشی هوشمند شما برساند.محققان اولین نانو هولوگرام را ایجاد کردند و اکنون میخواهند آنرا به تلفن شما بیفزایند.

اندازه صفحه نمایش بی اهمیت میشود.از زمان آغاز علمی تخیلی هولوگرام بخشی از تخیل ماست.اما خیال در حال شروع به عبور از واقعیت است.

باریک ترین هولوگرام جهان

گروهی از دانشمندان دانشگاه RMIT و موسسه فناوری پکن، هولوگرام “نازک ترین جهان” را طراحی کرده اند. گفته می شود که هولوگرام قادر به ادغام در محصولات روزمره مانند گوشی های هوشمند است.
این کار تحت هدایت پروژه RMIT’ s Min Gu انجام شده و ادعا می کند که تکنولوژی هلوگرافی بدون عینک 3 دی دیده میشود و 1000 برابر نازک تر از موی انسان است. دانشگاهیان این تکنولوژی را “هولوگرام نانو” نامیدند.

محدودیت های فناوری هولوگرام

در حال حاضر، محدودیت هایی که فن آوری هولوگرافی را متوقف می کنند، محدودیت های ضخامت نوری است. هولوگرام های منظم نور را تلفیق می کنند تا توهم یک شکل سه بعدی را ایجاد کنند.

اما این باید در پارامترهای محدودیت ضخامت بهینه قرار گیرد – هولوگرام های کامپیوتری برای قرار دادن گوشی های هوشمند بالا بسیار بزرگ هستند و بنابراین کاربرد عملی محدودی دارند.

تصویر هولوگرافی

در حال حاضر، مین و تیم پشت کار یک هولوگرام 25 نانومتری با استفاده از مواد عایق بندی توپولوژیکی ایجاد کرده اند آن دارای. شاخص شکست انباشت پایین در لایه سطح است، اما یک شاخص شکستن فوق العاده در حجم. این فیلم بیرونی نازک می تواند تصویر هولوگرافی را بدون قربانی کردن طراحی جمع و جور خود افزایش دهد.مین می گوید که هولوگرام نانو “با استفاده از یک سیستم خطی مستقیم لیزری ساده و سریع طراحی شده است، که طراحی ما را برای استفاده های بزرگ و تولید انبوه مناسب می سازد.”

دستگاه هولوگرافی

به لحاظ نظری، این فناوری ممکن است بتواند در داخل گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها قرار بگیرد، اما هنوز کارهایی باید انجام شود.

گام بعدی این است که این فناوری را حتی کوچکتر از هم بشکنیم، به طوری که می تواند برای یکپارچه سازی بر روی صفحه نمایش ال سی دی و گوشی های هوشمند مناسب باشد و به طور موثر یک دستگاه هولوگرافی را در جیب شما تولید کند.

هولوگرام قابل حمل

مین می گوید، امکان استفاده از هولوگرام های قابل حمل برای طیف وسیعی از صنایع جذاب است. ادغام هلوگرافی با رایانه های روزمره، اندازه صفحه نمایش را بی اهمیت میسازد- هولوگرام پاپ آپ ممکن است مقدار زیادی از اطلاعات را نمایش دهد که به راحتی بر روی گوشی یا ساعت نیست.

“از تشخیص پزشکی تا آموزش و پرورش، ذخیره سازی داده ها، دفاع و امنیت سایبری، هولوگرافی 3D،عامل بالقوه برای تبدیل انواع صنایع است و این تحقیق موجب می شود که انقلاب یک گام مهم را نزدیک تر کنددیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1