آینده ی فناوری هولوگرام

فناوری هولوگرامی

واژه ی هولوگرام از دوترکیب هولو به معنای کامل و گرام به معنای پیام می باشد. از این روش برای تابش و انکسار نور بر روی تصویر منظور استفاده می گردد. در مقایسه سیستم های ویدیویی اچ دی به کار برده شده در اجراهای توپاک از اصول شناخته شده pepper ghost بهره می برد. با به کار گیری این روش که به قرن شانزدهم باز می گرد میوزن از هولوگرافی را در چهار چوب امروزی در اختیار حضار قرار می دهد. اما فناوری هولوگرامی و برنامه های مشابه ی آن فقط برای فیلم و اجراهای زنده به کار گرفته می شوند.


تصویربرداری پیشرفته هولوگرام

فرآیند تصویربرداری پیشرفته که الگاریتم نام دارد و خرابی های ناشی از ثبت بصری ناشی از اختلاف در زاویه ی دید را برطرف و جبران می کند. این تصاویر به صورت افقی و از بالا نمایش داده می شوند و در ابزارهایی به کار برده می شوند که ظرافت های خاص فضایی نیازمندند. مانند:

  • مدل های مربوط به مناطق لرزه خیز
  • تجسم فکری داده های انتزاعی
  • ملاحظات پزشکی
  • و مدل های معماری
  • هنرهای هولوگرامی
فناوری هولوگرام

فناوری هولوگرام دیجیتالی

هولوگرام های دیجیتالی در شرکت های مختلف مانند زبرا و جلو آپ گسترده و در دسترس می باشند. نمونه های هولوگرامی geola ترکیبی از عنصرهای هولوگرافی است که در سیستم های سه موجه رنگی ضبط شده اند. شرکت geola تبحر خاصی در استفاده از فیلم و ویدیو دارد و به کاربران این اجازه را می دهد که ویدیو های گوشی های هوشمند را به کار ببرند. دانش آموزانی به عضویت واحد درسی فناوری هولوگرامی در مقطع کارشناسی در دانشگاه هنرهای زیبا در آمده اند آخرین واحد و کار هنری خود را به عنوان ایلوگرام ارائه کرده اند. بسیاری از عکس ها و هولوگرام های دیجیتال مدرن امروزی ترکیبی از فرآیندهای تصویری بی شماری مانند اسکن لیزری، خوشنویسی، نقاشی و مدل سازی گرافیکی کامپیوتری هستند.

هولوگرام دیجیتال

نمونه های اولیه و کنونی فناوری هولوگرامی

نمونه های اولیه و کنونی هولوگرافی ها توسط هنرمندان هولوگرافی انجام شده اند. کارشناسانی مانند جان پری متخصص در هولوگرافی های رنگین کمان و آگوست مات که صفحات رنگی کار کرد از همکاری اصلی این حرفه به شمار می آیند. امروزه همکاری های میان رشته ای برای پیشرفت در فناوری هولوگرامی صورت می گیرد. این همکاری که پروژه ی کشف هولوشاپ نام دارد اکنون من (توپاک) مآمور تحقیقاتی اصلی آن هستم. در دانشگاه هنرهای زیبا هدف از این پروژه ساخت ابزارهای مجازی (معابد سه بعدی آهنربایی ) برای ایجاد تصاویر سه بعدی آمیخته با تکنیک های به کار برده شده در دانشگاه است.

این آثار در تلویزیون های هولوگرافی و سایر سیستم های سه بعدی به نمایش گذاشته می شوند. نقاشی ها با استفاده از نرم افزار هولوشاپ طراحی می شوند که برای استفاده از طرح از بساوشی به کار برده می شوند. نقاشی های سه بعدی ساخته شده در هولوشاپ پس از طراحی به سوی دستگاه های دیجیتال ترکیبی و کامپیوترهای تولید کننده ی هولوگرام صادر می شوند.

فناوری هولوگرامی

فناوری هولوگرامی تلویزیون های هولوگرافی

یکی از شگفت انگیزترین پیشرفت ها در زمینه ی هولوگرام تلویزیون های هولوگرافی است. بی درنگ هولوگرام های در حال پیشرفت در حال جستجو توسط گروه تصویر برداری در MIT است. این گروه روش های ارائه شده برای ایجاد الگوهای شکست نور از مناظر سه بعدی با هدف گسترش تلویزیون های هولوگرافی برای مصرف کنندگان در طی سال های جاری را به کار می گیرند. این گروه طی این تحقیقات پیشرفت هایی نیز داشته اند. آن ها موفق شدند یک ویدیو ی هولوگرافی از دوربین های با سنسور های متحرک را به نمایش های هولوویدیویشان انتقال دهند. اجرای توپاک درس های آموزنده ی در باره ی هولوگرام و هولوگرافی را به همگان آموخت. محققان تمامی این تحقیقات حیرت برانگیز را انجام داده اند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1