کاربردهای هولوگرام

کاربرد هولوگرام

هولوگرام ها گروهی از برچسبهای امنیتی هستند که به لحاظ تصویر خاص و لیزری متمایز هستند. توان اصلی این برچسبها به دلیل پیچیدگی تصویر چند وجهی و تکنیک خاص به کار رفته در ایجاد این تصویر است. کاربرد هولوگرام ها عموما بر روی اوراق شناسایی، مدارک، کالاها و در بعضی موارد جهت پلمپ جعبه ها استفاده می شوند که انواع متفاوتی داشته و به روشهای متفاوتی تولید می گردند.


کاربرد هولوگرام طرح عمومی

در مواردی که کاربر بنا به دلایلی مانند کمبود زمان یا حداقل بودن تعداد، نیاز به هولوگرام داشته باشد می تواند از هولوگرام طرح عمومی استفاده نماید. این هولوگرام ها دارای عبارات ثابت و کلماتی با مفاهیم کلی و اورجینال هستند.


کاربرد هولوگرام های پلمپ اثر گذار

این نوع برچسبها بر خلاف هولوگرام ها و برچسبهای امنیتی که معمولا به دلایل اقتصادی، ابعاد و سایز کوچکی دارند و قابلیت استفاده در سایزهای مختلف و حتی ابعادی بزرگتر از هولوگرام ها را دارا هستند. مزیت استفاده از ابعاد بزرگتر قدرت چسبندگی بیشتر جهت بسته بندی و پلمپ کردن کالا است.

کاربرد هولوگرام

برچسب های خرد شونده

این برچسب ها پس از نصب در محل مورد نظر دیگر قابل کنده شدن نیستند و در صورت تلاش برای جدا کردن برچسب تکه تکه و یا خرد می شود.


کاربرد بارکد هولوگرامی در انبارها

برچسب های امنیتی، قطعا همه می دانیم که ساماندهی کالاها و جداسازی آن ها در انبار تا چه اندازه مهم است. اگر کالاهای انبار خود را به خوبی سازماندهی نکرده باشید و قادر به تمایز آنها از هم نباشید، با انبار درهمی روبرو خواهید شد که پیگیری و یافتن کالاها در آن بسیار سخت است. یکی از بهینه ‌ترین راهکارها برای سازماندهی انبار و پیدا کردن سریع کالاها، به کار بردن بارکد هولوگرامی بر روی آن هاست. در این صورت شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات موجود در انبار شما بارکدهای منحصر به فردی دارند که به تشخیص و در نتیجه ساماندهی آنها کمک شایانی می کند. برای پلمپ محصولات نیز می‌توانید از برچسب هولوگرام استفاده کنید.

مزیت‌های استفاده از بارکد هولوگرامی در انبار

بیشتر شرکت ها بدون استفاده از سیستم بارکد گذاری کار خود را جلو می برند. زیرا گمان می کنند رعایت این موارد زمان و هزینه زیادی می‌برد. با این حال اگر می خواهید همه کالاها را به خوبی ساماندهی کنید و از هدر رفتن زمان با ارزش خود جلوگیری نمایید بهتر است از بارکد هولوگرامی استفاده کنید. در ادامه چند مورد از مزایای استفاده از سیستم بارکد هولوگرام دار را بیان خواهیم کرد:

  • به شما کمک می کند آمار آیتم‌های موجود در انبار را داشته باشید و از وضعیت و موقعیت آن اطلاع مشخصی بدست آورید.
  • سیستم انعطاف‌پذیری بیشتری پیدا خواهد کرد. مسلما در چنین شرایطی اضافه و یا حذف داده و بازیابی آن بسیار ساده تر و راحت تر خواهد بود.
  • به هنگام دریافت، حرکت، بارگیری و ذخیره سازی آیتم ها کارایی بالاتر و سرعت بیشتری خواهد داشت.
  • خروجی گرفتن از داده ها به سرعت انجام می شود و این کار به عملکرد سیستم حسابداری سرعت می‌بخشد.
  • به روزرسانی آن ساده تر می‌گردد و می‌توان به گزارشات مختلف دسترسی پیدا کرد.

همانطور که مشاهده می کنید، سیستم های بارکدگذاری مزایای بسیاری دارند. به همین خاطر اگر می خواهید کارایی و بهره وری خود را افزایش دهید و موجودی انبار را به دقت ثبت نمایید بهتر است از چنین سیستم هایی بهره مند شوید.

چگونه کار خود را با چنین سیستم هایی آغاز کنیم؟

تنظیم یک سیستم بارکد گذاری کاملا جدید خیلی پیچیده نیست اما نیازمند صرف زمان و انرژی است. برای اینکه بتوانید به طور موثر محصولات خود را بارکدگذاری کنید، بهتر است مراحل زیر را به خاطر داشته باشید:

فهرستی از تمام کالای خود تهیه کنید. این فهرست باید دقیق و کامل باشد. به همین خاطر باید اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را در اطلاعات هرکدام از کالاها در لیست قرار می دهید:

  • توضیح محصولات
  • واحد اندازه گیری
  • تعداد آیتم ها

همچنین می توانید مشخصات فروشنده، هزینه و قیمت محصول و سایر اطلاعاتی که به سازماندهی کالاها کمک می کند را در فهرست قرار دهید.

کاربرد هولوگرام در انبارداری

بارکد گذاری

برچسبهای امنیتی، بارکد هولوگرام دار را خریداری کنید و بر روی محصولات خود در انبار بچسبانید: بعد از اینکه اطلاعات مرتبط با محصول را یادداشت کردید باید بارکد هولوگرام را خریداری کنید و بر روی محصول خود بچسبانید. این اطلاعات معمولا جایی در پشت کالاها قرار می گیرد تا دسترسی به آن ساده تر و راحت تر باشد. اگر تمام انبار شما در یک ساختمان باشد این فرآیند بسیار ساده‌تر قابل انجام خواهد بود. با این حال اگر برخی کالاهای خود را در مکان دیگری انبار کرده اید باید اطمینان حاصل کنید که تمامی کالاها دارای بارکد هولوگرامی هستند.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1