آشنایی با کاربردهای هولوگرام در آموزش

کاربرد هولوگرام در آموزش

آنچه در مقاله کاربردهای هولوگرام در آموزش خواهید خواند:


فناوری هولوگرافی مجموعه ای از الگوهای موج نوری است که با تقسیم پرتو از لیزر ، تصویری را تشکیل می دهد. الگوهای تداخل شکسته می شوند تا نور در جهات مختلف منعکس شود. با رفتن نیمی از الگو به پرتو جسم و نیمه دیگر به پرتو مرجع (صفحه عکاسی) ، نور منعکس می شود تا الگوی تداخلی منحصر به فرد ایجاد شود. وقتی تصویر پردازش می شود ، به نظر می رسد یک جسم 3 بعدی است.

امروزه از استفاده از فناوری هولوگرافیک در کالج ها و دانشگاه ها رایج است و تلاش بر این است تا برای آموزش کودکان در مهد کودک ها و مدارس نیز از HoloLens و محصولات مشابه آن استفاده شود. مایکروسافت می گوید تصاویر هولوگرافیک به دانشجویان اجازه می دهد تا در مقیاس 3 بعدی بزرگتر چیزها را ببینند. یک قدم بالاتر از تصاویر استاندارد در کتابهای متنی.


استفاده از هولوگرام در آموزش دانشجویان

در دانشگاه کیس وسترن (کلیولند ، اوهایو) ، از فناوری هولوگرافی برای آموزش دانشجویان در مورد فیزیک و الکترومغناطیس استفاده می شود. این دانشکده همچنین از هولوگرام برای آموزش تشریحی در دانشکده پزشکی خود استفاده می کند (علاوه بر مطالعات آزمایشگاهی استاندارد جسد).

از نظر تئوریک ، فناوری هولوگرافی روشی برای آموزش ایده به جوانان است. به عنوان مثال ، هنگام یادگیری در مورد تاریخ یا علم ، تصاویر “در زندگی واقعی” پخش می شوند و نه فقط از صفحات کتاب. تصور کنید که نبردهای جنگ داخلی ، عناصر علمی جدول تناوبی ، اولین المپیایی ها یا تاجگذاری ملکه الیزابت را ببینید! فناوری هولوگرافیک تصاویر را به صورت 3 بعدی در می آورد که می تواند تأثیر ماندگاری بر روی همه دانش آموزان بگذارد.


استفاده از هولوگرام در آموزش کودکان استرالیایی

کودکان استرالیایی در مدرسه ی کانبرا برای نخستین بار در یک اقدام انقلابی از طریق هولوگرام آموزش داده شدند. تکنولوژی راه اندازی شده ی جدید این امکان را به وجود آورد تا دانش آموزان تاریخ بتوانند در ساختمان قدیمی مربوط به دو هزار سال قدم بزنند و یا اینکه دانشجویان پزشکی بتوانند ساختار مولکول و یا قسمتن های داخلی بدن انسان را از نزدیک مشاهده و بررسی کنند.

این برنامه ی آزمایشی را مرکز آموزشی جهانی pearson را با استفاده از نرم افزار هولولنز که نخستین کامپیوتر هولوگرافی غیر مهار شده می باشد، طراحی کرده است. این ابزار بر خلاف عینک های سه بعدی رایج هولوگرام سه بعدی را همانند یک خرگوش زنده به جهان واقعی وارد می کند. کاربران در این ابزار قابلیت رویایی با برنامه همانند مشاهده ی داخلی ترین اجزای بدن در کلاس درس و یا راه رفتن درون سیستم خورشیدی را به صورت زنده را دارند.


سازمان جامع پیرسان ، اولین مرکز آموزشی با تکنولوژی هولوگرام

سازمان جامع آموزشی پیرسان تنها و اولین مکانی است که این تکنولوژی را بررسی می کند. مدیر جهانی مرکز آموزش پیرسان اعلام کرد تکنولوژی موجود، تمام راه های آموزشی از تاریخ گرفته تا علوم و سلامت را تغییر می دهد. به کمک این تکنولوژی تمامی دست ساخته های مرتبط به سال ها و قرن های گذشته به کلاس های آموزشی آورده می شود. بنابراین دانش آموزان به جای مطالعه ی تاریخ کهن چین و یا تماشای عکس های مرتبط به سه هزار سال گذشته می توانند به طور واقعی درون خانه مرتبط به آن زمان راه بروند و حقایق را به صورت عینی لمس کنند و برای دانش آموزانی که با ریاضیات سر وکار دارند تکنولوژی با نمایش فیزیکی اعداد و ارقام ادبیات را با جبر برابر می سازد.

آقای کریستن گفت: این تکنولوژی به کمک سایر علوم همانند شیمی، آناتومی، روان شناسی، هنر، طراحی و اقتصاد آمده است. ما راه خود را تازه آغاز کردیم و توان بالایی در این عرصه برای ادامه ی راه داریم . این ابزار به همراه برنامه های آموزشی طراحی شده در روز سه شنبه و چهارشنبه در مدرسه مورد بررسی قرار میگیرد.

وی افزود: برنامه های پیشگامی بسیاری در سرتاسر دانشگاه ها و دانشکده های جهان وجود دارند ولی به هر حال کانبرا اولین مکانی است که از این تکنولوژی در دبیرستان ها بهره گرفته است. این شرکت انتظار دارد آموزش های آنلاین در هر زمینه ای از پرستاری تا مهندسی و ساخت و ساز صورت بگیرد .


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1