ساخت باریک ترین هولوگرام های جهان

باریک ترین هولوگرام ها ی جهان راه را برای ورود هولوگرام هام های سه بعدی جدید هموار میکنند.یک تیم تحقیقاتی چینی-استرالیایی،باریک ترین هولوگرام های جهان را ساخته است و راه را برای انضمام هولوگرام های سه بعدی به دستگاه های الکترونیکی که همه روزه مورد استفاده قرار میگیرند،مانند تلفن های همراه هوشمند،کامپیوتر ها و تلوزیون ها هموار کردند.

هولوگرام های سه بعدی

هولوگرام های سه بعدی نمونه های عمده ای از خیالات علمی،از جنگ ستارگان تا اواتار هستند.اما این چالش برای دانشمندانی که که سعی دارند ان ها را به واقعیت بازگردانند موجب پیشرفت هولوگرام هایی است که به حد کافی باریک هستند تا با دستگاه های الکترونیکی مدرن کار کنند.

طراحی هولوگرام

اکنون یک تیم پیشگام به رهبری آر-ام-آی-تی،پروفسور مجزای دانشگاه،مین گونانو هولوگرام هایی را طراحی کرده است که ساخت ان ها آسان است و میتوانند بدون چشمی های سه بعدی دیده شوند و هزار برابر باریک تر موی انسان هستند.

هولوگرام های نانو

گو میگوید:هولوگرام  ساخته ی کامپیوترها برای دستگاه های الکترونیکی بسیار بزرگ هستند.اما هولوگرام های باریک بر مانع اندازه فائق امده اند.
هولوگرام های نانوی ما،با استفاده ی سریع و آسان از سیستم نوشتاری لیزری ساخته میشوند که طرح ما را برای استفاده به مقیاس بالا و تولیدات انبوه مناسب میسازد..

نمایش اطلاعات گوشی توسط هولوگرام سه بعدی

انضمام هولوگرافی به دستگاه هایی که هر روزه مورد استفاده قرار میگیرند اندازه ی صفحه را موضوعی بی اهمیت میکند.یک هولوگرام سه بعدی میتواند انبوهی از اطلاعاتی را که در یک تلفن همراه به درستی دیده یا استفاده نمیشود را نشان دهد.
از تشخیصات پزشکی گرفته تا آموزش،ذخیره ی اطلاعات،امنیت و دفاع کامپوتری،هولوگرافی سه بعدی ظرفیت انتقال مجموعه ای از تولیدات را داشته و تحقیقات این پیشرفت را یک قدم قطعی تر میکند.ظرفیت انضمام هولوگرافی به دستگاه های الکترونیکی اندازه ی تصویر را بی اهمیت میکند.

باریک ترین طول موج هولوگرام

هولوگرام  قراردادی با نور تنظیم میشوند تا خیالی از عمق سه بعدی را ایجاد کنند. برای ایجاد تغییر جهت کافی،هولوگرام ها نیاز دارند تا در حالت باریک ترین طول موج های عینی باشند.
ار-ام-آی-تی،که با موسسه ی تکنولوژی بیجینگ کار میکند این محدوده ی باریک هولوگرافیک را با یک هولوگرام 25 نانومتری،بر اساس محتوای توپولوژی عایق شکسته است.نمونه های کوچک نمایه ی انکساری را در لایه ی سطحی پایین نگه میدارد اما نمایه ی انکساری در نمونه های حجیم بسیار بالاتر است.

ساخت تصاویر هولوگرافی

فیلم های باریک با عایق توپولوژی به عنوان یک حفره ی طبیعی و عینی تشدید شده عمل میکنند که میتوانند تغییر جهت برای تصاویر هولوگرافی را افزایش دهند.دکتر زن گیج یو،که دفتر را سرپرستی مینمود. افزود،مرحله ی بعدی این تحقیقات،بسط یک فیلم باریک و محکم است که میتواند در صفحه ی ای-سی-دی پردازش شود تا نمایش سه بعدی هولوگرافی را ناتوان کند.

کوچک سازی نانو هولوگرام

این کار شامل کوچک سازی نانوهولوگرام های کوچک و تا سقف ده برابر کوچک تر کردن آنها است.
اما فراسوی آن ما در تلاش برای ساخت فیلم های باریک قابل ارتجاع و انعطاف پذیری هستیم که میتوانند در تمام سطوح استفاده شوند و افق های تازه ای را روبه کاربردهای هولوگرافی باز کنند.
این تحقیق در مجله ی ارتباطات اجتماعی منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *