برچسب نقره کوب چیست؟

 تعریف برچسب نقره کوب

برچسب نقره کوب برچسبی است امنیتی و به جهت تایید اصالت یک محصول مورد استفاده قرار میگیرد.برچسب های نقره کوب طوری طراحی  می شوند که هم سبب زیبایی ظاهری یک محصول می شود و هم از کپی برداری غیر مجاز آن جلوگیری می شود.با استفاده دستگاهی که نقره کوب نامیده می شود می توان لوگوی شرکت را بر روی آن چاپ کرد.روش طراحی و تولید این نوع برچسب ها با سایر برچسب ها مانند برچسب های هولوگرامی متفاوت می باشد.این برچسب ها در واقع نوعی چاپ بر روی کاغذ می باشند.

برچسب نقره کوب

روش تولید برچسب نقره کوب

برای تولید برچسب های نقره کوب از کلیشه استفاده می کنند و به دو صورت انجام می پذیرد که هر کدام از این روش های تولید خصوصیات و ویژگی های متفاوتی را دارا می باشند. اولین روش تولید که به نقره کوبی گرم معروف می باشد،فشار با کلیشه به کار وارد می شود و این امر سبب برچستگی در قسمت هایی از کار می شود که نقره موجود می باشد و نتیجه به وجود آمدن برچسب نقره کوب زیبا و شکیل.
برچسب نقره کوب به روش دیگری نیز تولید می شود که نقره کوبی سرد نام دارد. در این روش از دستگاهی به نام روتاری استفاده می شود و تنها تفاوت این روش با نقره کوبی کرم در کیفیت آن می باشد. نقره کوبی سرد کیفیت پایین تری نسبت به نقره کوبی گرم دارد و به طبع قیمت پایین تری نیز دارد.  با روش طلاکوبی سرد در عین حال که قیمت پایین تری نسبت به طلاکوبی گرم دارد کیفیت پایین تری نیز دارد.