برچسب امنیتی چیست؟

امروزه مصرف کنندگان هنگام خرید کالای مورد نیاز خود دچار تردید نسبت به اصل و واقعی بودن کالا می شوند متداولترین روش برای جلوگیری از کالاهای تقلبی استفاده از برچسب امنیتی می باشد. بسیاری  از شرکتها با نامهای معتبر از این برچسب ها برای جلوگیری از تقلب استفاده می کنند. در واقع استفاده از برچسب امنیتی بر روی کالا علاوه بر جلوگیری از تقلب ،بهترین و مهمترین تبلیغ برای متمایز کردن شرکت های نماینده از شرکتهای بی اعتبار می باشد.

 برچسب امنیتی و ویژگی های آن

  • قابل تولید مجدد نیستند.
  • ظاهر بسته بندی را بهبود می بخشند و باعث افزایش آگاهی از برند می شوند.
  • با جعل و تقلب مقابله می کنند.
  • اعتبار سنجی آنها سریع و اسان است.
  • می توان آن را برای برند یا لوگو سفارشی سازی کرد.

 سایر برچسب های امنیتی موجود در بازار شامل موارد زیر است:

برچسب های فویل داغ

برچسب های تخریب پذیر

 برچسب های ضد سرقت 

برچسب های حرارتی و یو وی

برچسب های فویل داغ، یکی از جایگزین های مقرون به صرفه  برای برچسب های امنیتی می باشد.

چگونگی جلوگیری از تقلب با استفاده از برچسب‌ امنیتی هولوگرام

دربعضی از موارد حتی می‌توان با ایجاد رمزهای نامرئی در نور عادی , هولوگرام با درجه امنیت بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار داد.تصاویر برچسب‌های امنیتی  هولوگرام حتی با جدیدترین روشهای کپی و اسکن رنگی قابل کپی‌برداری نمی‌باشند .بسته به نوع برچسب امنیتی مورد استفاده , انتقال یا جدا کردن برچسب از محل الصاق شده مشکل و در بعضی موارد غیرممکن می‌باشد .برخلاف روشهای مختلف چاپ و تکثیر که در دنیا وجود دارد تکنولوژی هولوگرام در سطح دنیا محدود است .
تولید کنندگان هولوگرام می‌بایستی عضو اتحادیه بین‌المللی سازندگان هولوگرام IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند به این دلیل که هولوگرام‌های تولید شده توسط شرکت‌هایی که عضو این اتحادیه هستند در این اتحادیه ثبت می‌شوند که به این ترتیب جلوی هرگونه تقلب و تکثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته می شود.

برچسب امنیتی