هولوگرافی های سه بعدی

daqriیک شروع مجدد از روش چاپ هولوگرافی های سه بعدی که قابلیت انتقال صنعت تکنولوژی را دارد ،گسترش داد .به کار گیری نور گزینه های متعددی برای محققان در صنعت آرگون و ماورای آن را دارد .

داگری یک آغاز پیشتاز متشکل از گروه های تحقیقاتی متعددد است که در میان ابداعات تکنولوژی بر ویژگی  های انسان دوستانه تاکید خاصی داشته است .این شرکت که با حمایت دولت بریتانیا و سانفرانسیسکو پایه ریزی شده است در آغاز ابزاری همانند کلاه ها و لنز های هوشمند در داشبرد ماشین را طراحی کرده است .چاپگرهای جدید هولوگرافی های سه بعدی نشئت گرفته از اثر قبلی هولوگرامی است . تیم داگری با مطالعه ی نرم افزار تشریح نور موفق به یافتن سرعت نور و در نتیجه قابلیت تولید تصاویر هولوگرافی پیچیده و با سرعت بالاتری شدند .

چاپگرهای سه بعدی

تنها به پنج ثانیه زمان نیاز است .

با به کار گیری روش های جدید چاپگرهای سه بعدی مافوق سرعت تنها پنج ثانیه زمان برای چاپ تصاویری که به مدت زمان بیش تری نیاز دارند ،لازم است .
در یک نمونه ی ویدیویی به دست آمده در لابراتوار یک ظرف کشت میکروب مملو از ماده ی کهربایی چسبناک در زیر یک لیزر هولوگرافی سبز رنگ که تصویر یک گیره ی کاغذ را نمایش می دهد ،قرار گرفت .این مایع در عرض پنج ثانیه با فعال سازی به وسیله ی نور به ماده ی سختی تبدیل می شود .

گیره ی جدید بعد از برداشتن ظرف از قسمت های چاپگراز ظرف کشت میکروب استخراج ،تمیز و قابل استفاده می گردد .

روش های چاپ مافوق سرعت سه بعدی مزایای بسیاری در صنعت چاپ سه بعدی و گسترش تحقیقات هولوگرافی دارد .هم اکنون چاپگرهای هولو گرافی سه بعدی به اجسام کوچک و سطحی محدود است در حالی که این تکنولوژی در تمامی مقیاس ها قابل اجرا است .

هولوگرافیاکتشافات جدید هولوگرافی

تصویر برداری هولوگرافی فوق تجزیه در عکس برداری درمانی کاربرد بسیاری دارد .

داگری هم چنین در حال یافتن راه هایی برای گسترش این تکنولوژی به قسمت های متعدد همانند نمایش وسایل نقلیه ی اتوماتیک ،نقشه ها و مسیر یاب ها است .شرکت داگری از اکتشافات جدید هولوگرافی برای ایجاد نمایشگرهایی با صفحات اطلاعاتی متعدد است .

این تکنولوژی دریک لحظه امکان نمایش یک تصویر از شیشه ی جلو و در همان لحظه امکان نمایش آنالیز یک تصویر در فواصل دور را دارد .ممکن است در آینده شرایطی فراهم گردد که تصاویر را با استفاده از عینک های هوشمند دریافت کرده و آن ها را به هولو گرام و سپس به چاپ های لیزری در چند ثانیه تبدیل کنیم .

این تکنولوژی آسان به نظر می رسد .

چاپ هولوگرافی های سه بعدی

محدودیت های کمی در چاپ هولوگرافی های سه بعدی وجود دارد .

یکی از محدودیت های اساسی کمبود سخت افزار های مورد نیاز می باشد.محققان داگری تجهیزات قدرتمند برای پردازش حجم زیادی از اطلاعات را ندارند .به هر حال این مشکل با گسترش حافظه های درونی کامپیوترها در آینده حل خواهد شد .با حسابگرهای کوانتومی قابلیت پردازش داده ها چند برابرخواهد شد .

دیوید لاکوت مدیر تولید در شرکت های چاپی سه بعدی مسءله ی دیگر را گرما می داند .

وی با اشاره به روش های واکنش پلیمرهای چاپی با نور برای  تولید محصول جامد گفت پلیمرسازی یک فرآیند گرمزا است .

چاپ سریع محصولات به معنی آزاد سازی انرژی بسیار در طی فرآیند است .هر چه محصول بزرگتر باشد ،انرژی بیش تری در فرآیند چاپ نیاز است .مسءله ی اساسی دیگر در شد ت گرما  محدودیت های به وجود آمده در دستگاه نسخه برداری اصلی می باشد.سرعت تولید محصولات قبل از تخریب دستگاه در اثر گرما بسیار بالا است .

چاپگرهای سه بعدی می توانند یک رونوشت از روی محصوات به وجود آورند .آیا امکان وجود  چاپگرهای هولوگرافی سه بعدی عظیم در آینده وجود دارد و یا آیا این محصولات از شدت محدودیت های بسیار تخریب می گردد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *