تجاری سازی صفحه نمایش هولوگرافی

اعضای سابق تیم سینمای لیترو یک شرکت جدید به نام Light fight lab (آزمایشگاه نوری) تاسیس کرند که هدف آن تجاری سازی صفحه نمایش هولوگرافی است_دقیقا یک نسخه تلوزیون سه بعدی بدون شیشه است که اشیا را به بینندگان نمایش میدهد و اشیا بسیار شبیه به ابعاد واقعیشان در پشت صفحه دیده میشوند _در سال گذشته برخی از اندیشمندان سینمای لیترو نسبت به استفاده ی NAB از تصویر برداری نور میدان دید شگفت زده شدند_نوعی جذب تصویر که اطلاعاتی پیرامون جهت نور و همچنین رنگ و شدت آن را جمع آوری میکند تا امکان دستکاری فیلم را داشته باشد که گویی آن یک تصویر سه بعدی است تا بتواند امکان تنظیم خواص تصویری اولیه ی مانند تمرکز و عمق میدان در تولید و پس از تولید را داشته باشد .

کاربرد صفحه نمایش هولوگرافی

هم اکنون بنیان گذاران آزمایشگاه light field جان کرافین, مدیر عامل,برندون بونسی, CTO ,ED Ibe و سرپرست مهندسان میگویند که در حال توسعه ی راه هایی برای نمایش تصاویر نور زمینه به عنوان تصاویری کاملا هولوگرافی هستند . اولین  کاربرد این برنامه ها ممکن است نمایشگر های مصرفی برای استفاده در اتاق نشیمن باشد اما این شرکت برنامه های کاربردی برای مکان های زنده , پزشکی و آموزش, پارک ها و در نهایت حتی برنامه های کاربردی مانند تلفن همراه با صفحه های هولوگرافی را در نظر دارد .

تصاویر هولوگرافی

کرافین آنرا (راس صفحه نمایش همه جانبه ) می خواند . این به این معنی است که اگراین  تکنولوژی به گونه ی صورت حساب به کار برده شود , تصاویر هولوگرافی روی چهره های انسان دقیقا به همان شیوه ای که واقعی است ثبت می شوند .

گفته ی کرافین به استودیو دیلی : وقتی به سراسر اکوسیستم نگاه میکنم  چیز هایی را می بینم که طراحی و ساخته شده اند ( در دامنه ی صفحه نمایش) که شما را وادار به انجام کاری میکنند . بنابراین هنوز از دیدگاه فیزیولوژیکی کار نمیکند . چشم شما چیزی دقیق در فضا مشاهده نمیکند . شما بیشتر به دو قسمت عکس نگاه میکنید . ما گمان میکنیم کلیدی برای باز کردن یک تجربه هولوگرافی کاملا عمیق , توانایی یک تجربه ی بدون عینک است که کاملا منفعل و اجتماعی است . شما لازم نیست که به یک هدست تکیه کرده تا حرکت را تحریک و دوبارع آنرا در فضا قرار دهید . این جنبش فیزیکی بیننده است که قادر به حرکت در اطراف بدون هیچ نهفتگی است .

مشکل هولوگرافی برای چشم انسان

مشکل فنی اصلی این است که برای اینکه نمایش نور به درستی کار کند , آن بایستی چشم انسان را به وسیله ی لیزر درمان کند . برای اینکار آن نیاز به گرفتن داده ها از ضبط اولیه نور میدان و دستکاری آن برای ارائه ی نور می باشد , طوری که آن از درون صفحه اصلی آغاز میشود . حضور یک هنرمند پیرامون اینکه چگونه یک نمایشگر نور زمینه پرتو های نور را به سمت چشم انسان متمرکز میکند طوری که ازسمت یک جسم در یک مکان خاص در فضا پرتاب شود .

سخنان کرافین در مورد هولوگرافی

کرافین توضیح داد : شما این اشعه های نور را به همان هواپیما تبدیل میکنید که در دنیای وافعی همگرا هستند , بنابراین شما ایجاد انعکاسی مخالف از این شی را خواهید داشت ( این به عنوان عملکرد چهار بعدی شناخته شده است) . شما بازتاب اصلی را میگیرید ( نور را از یک شی) چشم آن را میبیند و این اشعه ها را به یک صفحه 4 بعدی ردیابی میکند . اگر این کار را با اپتیک صحیح و با وضوح کافی انجام دهید , ابتدا اشعه های اولیه را بازسازی کرده اید .

کرافین گفت که سه حوزه ی کلیدی وجود دارد که کیفیت یک تصویر میدان نور را تعریف میکند . ریزش در درجه به تراکم اشعه ی تولید شده توسط صفحه نمایش اشاره دارد . برای آنکه شئ واقعی به نظر برسد . حجم نمایش فضای جلوی صفحه را نشان میدهد که بینندگان میتوانند آنرا اشغال کرده و همچنان اثر جهان نما را تجربه کنند (برخلاف نمایشگر های جهان نمای بدون عینک , نمایشگر های نور میدان نیاز به این ندارند که تماشاچیانشان  برای دیدن اثرات استریو در نقاط خاصی در مقابل نمایشگر بنشینند ) در آخر رزولوشن معادل دوبعد برای تراکم پرتو در یک قطعه ی فضای داخل است .

نمایش هولوگرافی

مهم ترین مزیتی که  در اینجا وجود دارد این است که این آزمایشگاه کم کم کوچک خواهد شد و در طی یک یا دو سال آینده با هدف تضمین سری تامین مالی یک نمونه ی اولیه ی کوچکتری را در مقیاس بزرگتر آغاز میکند . کرافین میگوید که داستان سینمای لیترو حرکتی خطرناک بود اما اصرار دارد که بنیانگذاران این شرکت اعتماد به نفس داشته باشند که بتوانند تجربه ی هولوگرافی قانع کننده ای را ارائه دهند . کرافین گفت : ما دارای یک سیستم روشنایی جدید و مجموعه ی بسیار پیچیده از اپیک هستیم که این اجازه را به ما میدهد تا یک صفحه نمایش هولوگرافی کاملا تخت را ایجاد کنیم . شما به راحتی میتوانید آنرا بر روی دیوار آویزان کنید . به این نظر میرسد که یک صفحه نمایش تخت باشد , نه به مسطح بودن یک پانل دیواری نازک . این نشان دهنده ی تغییر در روند اجراهای خاص ماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *