مراحل ساخت هولوگرام

مراحل ساخت هولوگرام

مراحل ساخت هولوگرام

مراحل ساخت هولوگرام

حکاکی هولوگرام

این سیستم سه سیلندر دارد که در سیلندر میانی قالب ساخت هولوگرام قرار میگیرد.از این سیلندر ها فویل خام مخصوص ساخت هولوگرام عبور میکند تا موقع شروع فعالیت دستگاه با ضربات قوی باعث میشود طرح روی قالب به این فویل منتقل شود.در حقیقت این دستگاه وظیفه دارد طرح را از روی قالب به سطح فویل منتقل کند.

 طریقه چسب زنی هولوگرام

مرحله قبل تمامی مراحل بدون توجه به نوع هولوگرام تفاوتی ندارد ولی در مرحله چسب زنی در ساخت هولوگرام فرآیند بسته به نوع هولوگرام تغییر میکند جنس چسب و روش چسب زنی بسته به نوع هولوگرام گرم ( Hot-stamp hologram) و هولوگرام سرد (Cold-stamp hologram ) فرق دارد .

 چسب زنی هولوگرام گرم

در ساخت هولوگرام گرم چسب مخصوص تولید شده برای هات استامپ بکار میرود.و پس از چسب زنی خشک میگردد.و فویل روی سطح خود پیچانده میشود و موقع اتصال هولگرام با فشار و حرارت چسب خشک میگردد.

چسب زنی هولوگرام سرد

در این روش از انواع چسب هات ملت برای ساخت هولوگرام سرد استفاده میشود.و پس از آغشته شدن به چسب روی رول قرار گرفته و با حالت رول پیچانده میگردد.

طریقه برش هولوگرام 

این مرحله  منحصرا برای هولوگرام سرد کاربرد دارد و نوع گرم آن نیاز به برش ندارد.در ساخت هولوگرام گرم تعیین کننده اندازه هولوگرام قالبی است که فشار وارد میکند . اما در هولوگرام سرد شما باید اندازه برچسب را مناسب با نیاز خود انتخاب و از کاغذ جدا کرده وروی سطح مورد نظر بچسبانیم.،پس در این مرحله ساخت هولوگرام فویل چسب میخورد با قالب اندازه سفارش مشتری برش میخورد .

 تولید برچسب طلاکوب 

برچسب نقره کوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *