هولوگرام ها و فویل ها

درگیری اوریون با هولوگرام از اواخر دهه ی 1980 آغاز شد، زمانی که تیم  ما برای اولین بار موفق به استفاده از یک هولوگرام فلزی به بلیط کاغذی برای استادیوم ومبلی شد.

تنها امن ترین دستگاه در اسناد از بلیط ها به اسکناس هاست.

در طول سال ها پیشرفت های  تکنولوژی هولوگرام، ویژگی های بیشتری و پیچیده ای را که در طرح های هولوگرام قرار دارد را در اختیار آن ها قرار میدهد تا در برابر هرگونه تلاش جعلی قرار دهند.

اوریون هولوگرام های زیادی برای شرکت های تراشه آبی تولید کرده است، و برای تقویت هویت شرکتی خود، حمایت زیادی علیه تقلب میکنند.

هولوگرام ها به دو دسته مجزا تقسیم میشوند:

تصویر ثبت شده:

از هر تصویر ثابت؛آرم، تصویر و غیره از هر هولوگرام نشان داده میشود.

این نوع معمولا یک طراحی سفارشی برای مشتری است و فقط در اسناد شرکت خود استفاده میشود.

تولید کنندگان هولوگرام فلزی معمولا “خانه” طراحی هولوگرام ثبت شده خود را دارند که برای پرینترهای امنیتی به عنوان یک هولوگرام عمومی در هر سند امن استفاده می شود.

این باعث صرفه جویی در هزینه ایجاد یک طراحی سفارشی و سفارش حداقل مقدار فویل است که معمولا بیش از برخی از مشتریان همیشه استفاده می شود.

عکس تصویر زمینه:

همانطور که با یک رول کاغذی دیواری، برای ایجاد یک الگو تصویر به شکل مداوم تکرار میشود.

مزیت این نوع فویل این است که شکل های سفارشی را میتوان از آن جدا کرد و آن را بسیار متنوع درست کرد.

باز هم هزینه ایجاد شده توسط یک مشتری صرف نخواهد شد، اما بر تعداد سفارشها افزوده میشود، و آن را برای کاربران کوچکتر مقرون به صرفه تر میکند.

در هر یک از موارد فوق و یاد شده، هولوگرام ها بیشتر به انواع گرافیکی تقسیم میشوند:

  • 2D: یک تصویر ثابت دو بعدی است که هنگامی که در معرض منبع نور قرار بگیرد تغییر رنگ میدهد.
  • 3D: عمق سه بعدی است، و ظاهر لایه های مختلف را طراحی میکند.
  • 2D-3D: ترکیبی از یک تصویر ثابت دو بعدی و عمق 3D است.
  • نقطه ماتریکس: مانند 2D، اما با جزئیات پیچیده تر از جمله میکروفون است.

رنگ های ثابت:

در حال حاضر امکان داشتن رنگ های ثابتی در یک طراحی وجود دارد که اجازه میدهد تا رنگ های شرکت ها، در هر زاویه ای که هولوگرافی در آن دیده میشود را حفظ کند درحالی که بقیه تصویر از طیف رنگین کمان که معمولا با هولوگرام در ارتباط است تغییر کند. هولوگرام های رنگ ثابت یکی از بهترین راه های جلوگیری از تقلید تقلبی است

2D و 3D به سادگی شایع ترین نوع هولوگرام فلزی هستند که حاوی دو یا چند تصویر است که به گونه ای قرار میگیرند که هر کدام به طور متناوب بسته به زاویه دید قابل مشاهده هستند،

نمایش اثرات خاص چند سطحی، و چند رنگ که دارای یک یا دو سطح از گرافیک به نظر میرسند که در بالا یا در سطح هولوگرام شناور است و به عمق توهم نفوذ میکند.

تصاویر پنهان:

تصاویر پنهان و یا “پنهان” تنها در زاویه خاص(معمولا تند:حاد)دیده میشوند و یک بررسی بسیار محرمانه از صحت و درستی را ارائه میدهند.

میکروتکنس و نانوتکنس:

هولوگرام های ماتریس نقطه میتوانند میکوکتوم را در اندازه های 50 تا 150 میکرون تعبیه کنند. میکروتکنس های کوچکتر از 50 میکرون، به عنوان نانوتکنس نامیده میشوند و تنها با میکروسکوپ قابل مشاهده هستند و باعث میشود که آن ها یک ویژگی پنهانی بسیار محرمانه باشند.

تلنگر تصویر:

این یک اثر دو یا سه کاناله از هولوگرام فلزی های 2D  و 3D  است که تصویرهای مختلف را از زوایای مختلف نشان میدهد.ترکیبی از تصاویر 2D و 3D و تلنگر میتواند جلوه های بصری  و اثرات بسیار قابل توجهی ایجاد کند.

تصاویر لینوک پنهان Laser Readable CLR:

تصاویر CLR از یک دستگاه لیزر ساده برای تایید درستی و صحت هولوگرام استفاده میکنند.

دو نوع وجود دارد: پویا و چند منظوره

  • CLR پویا از قطعات قابل خواندن لیزری استفاده میکند و به عنوان دستگاه کنترل در طول سطح هولوگرام حرکت میکند.
  • تصاویر CLR چندگانه و چند منظوره، تصاویر خاصی را روی صفحه نمایش دستگاه کنترل تولید میکنند. تصاویر پنهان و مخفی نیز ممکن است به عنوان بخشی از هولوگرام ایجاد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *