ویژگی های برچسب طلاکوب

برچسب طلاکوب همانند برچسب های امنیتی هولوگرامی برای تایید اصالت محصول می باشد این برچسب ها  معمولا هم برای زیبایی محصول  استفاده می شود و هم برای اینکه کپی کردن از محصول به آسانی امکان پذیر نباشد . تفاوت قابل توجه برچسب طلاکوب در مقایسه با برچسب ها ی هولوگرام در شیوه تولید آن می باشد. در تولید برچسب طلاکوب از کلیشه استفاده می گردد . برچسب طلاکوب نوعی چاپ بر روی کاغذ می باشد که لوگوی خود شرکت را نیز میتوان با دستگاهی که طلا کوب می کنند نیز چاپ کرد.

روش های تولید برچسب طلاکوب 

برچسب طلاکوب به دو روش تولید می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند:

۱)طلاکوبی گرم

۲) طلاکوبی سرد

در تولید برچسب طلاکوب روش طلاکوبی گرم ، فشار با کلیشه بر کار وارد می شود، به عبارت دیگر به صورت موضعی در قسمت هایی که طلا اعمال می شود کمی برجستگی به وجود می آید که این غیر قابل اجتناب است .
برچسب طلاکوب با روش طلاکوبی سرد در عین حال که قیمت پایین تری نسبت به طلاکوبی گرم دارد کیفیت پایین تری نیز دارد.در نتیجه از شانس کمتری هم بهره می برد.استفاده از طلاکوبی در کارهای فانتزی معمولا برای ایجاد پیچیدگی و دادن جلوه های زیبا به کار استفاده می شود. بنابراین پس از طلاکوبی با استفاده از روش های برجسته سازی سعی می شود که قسمت برجسته شده را بسیار زیباتر و دقیق تر ارائه کند.در طلاکوبی سرد معمولا از دستگاه های روتاری استفاده می کنند اما در طلاکوبی گرم از دستگاه  های کاملا تخصصی استفاده می شود.

برچسب طلاکوب