تصاویر هولوگرافیک رنگی

تصاویر هولوگرافیک رنگی

ساخت تصاویر هولوگرافیک رنگی

ساخت تصاویر هولوگرافیک رنگی

محققان با استفاده از مواد نانو تصاویر هولوگرافیک رنگی ساختند

محققان درحال ساخت نظریه ای جدید برای ساخت تصاویر رنگی و سه بعدی هولوگرافیک با استفاده از تنها یک لایه ی فیلم متالیک هستند.این کار ظرفیت زیادی را برای تغییر زندگی روزانه ی ما با مجهز کردن موبایل ها به نمایشگرهای سه بعدی و چاپ علامت امنیتی بر روی کارت های اعتباری داراست.
دکتر سیادونگ یانگ,معاون پروفسور و دکتر جیه گائو در شاخه ی مهندسی مکانیک و هوافضا هولوگرام های رنگی بسیار نازکی را توصیف کردند.و این کار را با تولید مجدد چندین تصویر هولوگرافیک با فیلم های آلومینیمی نازک نشان دادند.یک نانومتر یک میلیاردم از یک متر است و برخی مواد نانو اندازه شان تنها به اندازه ی یک اتم است.
سبکی که در نانوی ای.سی.اس بعنوان هولوگرام های پلاسمای رنگی و فراسطح توصیف شد شامل استفاده از فیلم های متالیک بسیار نازک با فراسطح هایی است که میتوان امواج رادیویی آن ها را دستکاری کرد.محققان هولوگرام فراسطح یکی از سی و پنج فیلم نانومتری نازک و آلومینیمی توسط یک شکل مربعی صد و شصت نانومتری با هشتاد نانومتر و چرخش در زوایای مختلف که توسط یک فرآیند شناخته شده بعنوان حرکت پرتو یونی متمرکز صورت میگیرد را سوراخ میکنند.
با آزمایش فعل و انفعالات نور قرمز رنگ لیزر,نور سبز و نور آبی بر روی ساختارهای فراسطحی محققان تصاویر هولوگرافیکی تمیز و شفاف با صدای کم و دقت بالا را مد نظر قرار دادند.سه رنگ اولیه ی قرمز,سبز و آبی تولیدشدند و رنگ های ثانویه یشمی,قرمز جوهری و زرد و سفید نیز تولید شدند.برای نشان دادن تصاویر هولوگرافیک بازسازی شده آن ها یک نامه,سیب و مکعب روبیک ساختند.

کاربردهای هولوگرام های فراسطحی

محققان معتقدند که هولوگرام های فراسطحی کاربردهایی را در آینده وعده میدهند.مانند علامت امنیتی کارتهای اعتباری,تصاویر زیست پزشکی و نمایشگرهای سه بعدی و حافظه های با ظرفیت بالا.
یانگ میگوید:با تعدیل در چرخش زوایای برش با اندازه ی نانو,قادر خواهیم بود تا خود را با این مرحله وفق داده و متوجه زیر و بم آن ها در یکسری رنگ های قابل دید شویم.بعلاوه تعدد اصول زیر و بم آن به سادگی با مشمول شکاف ها شدن یا نشدن بدست می اید.هولوگرام های ما شامل هردوی دامنه ها و نوسانات است بطوری که با تفکیک پذیری بالا و صدای پایین تصاویر هولوگرافیک میتوانند بازسازی شوند.محققان هولوگرام فراسطحی را با تمرین یک شکاف مربعی کوچک با چرخش زوایای مختلف از طریق لایه ی آلومینیمی نازک ساختند.تحت اسکن میکروسکوپ الکترونی هولوگرام مانند نوک سوزن به نظر می آیند.
گائو,سرپرست مقاله افزود,متفاوت از هولوگرام های فراسطحی که هم اکنون وجود دارند که با رنگ های محدودی طراحی میشوند,طول موج ما,تعدد سبک های ما,با رمز گذاری مراحل اضافه در هولوگرام ها و معرفی زوایای نوری شایع پرسرعت بصورت یک بازسازی موفق تقریبا تمام رنگ های قابل دید را نتیجه میدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *