انواع بارکد

انواع بارکد

آشنایی با انواع بارکد

بارکد ها دارای تنوع زیادی هستند که شاید ساده ترین آن را در سوپرمارکت ها دیده باشید  بارکد دارای استاندارد های متفاوتی هستند و بسته به نوع کاربرد استفاده های مختلفی دارند مثل مراکز درمانی , کارخانه های صنعتی و … که هر یک از این ها روش کد گذاری مخصوص خودش را داراست .

علت وجود انواع بارکد چیست؟

پاسخ این سوال به سادگی مشخص است چرا که انواع بارکد ها برای رفع نیاز های صنایع مختلف تولید شده اند و هر صنایعی نیاز به یک بارکد خاصی دارد.

بارکدها در چه صنایعی استفاده می شوند؟

بارکد upc/ean

انواع بارکد
این مدل از انواع بارکد برای کنترل نهایی استفاده میشود . کد upc دارای طولی ثابت است و به طور اختصاصی در فروشگاه یا تولیدی مواد غذایی استفاده میشود . این مدل از انواع بارکد برای سوپر مارکت ساخته شده که با استفاده از ۱۲ فضایی کافی برای تعریف محصول بما میدهد .
بارکد code ۳۹

انواع بارکد
این مدل از انواع بارکد برای صنایعی که در آن ها نیاز به قرار دادن عدد و حروف در کنارهم است استفاده میشود . این روش کدگذاری عمومی ترین روش کدگذاری است که از قدیم به کار برده میشود . این روش برای همه تولیدی ها بجز صنایع غذایی استفاده میشود ولی بخاطر اینکه طول این بارکد زیاد میباشد در جاهایی که اندازه برچسب بارکد دارای اهمیت است توصیه نمیشود.
بارکد code ۱۲۸

انواع بارکد
این روش از انواع بارکد جاهایی استفاده میگردد که کد گذاری از انواع حروف و عدد امکان پذیرباشد . در جاهایی که اندازه برچسب اهمیت داشته باشد این روش توصیه میشود زیرا میتنوان بارکد را به صورت فشرده پیاده سازی کرد . این روش در صنایع حمل نقل که اندازه از اهمیت ویژه ای برخوردار است بسیار استفاده میشود .
بارکد interleaved ۲ of ۵

انواع بارکد
از سایر انواع بارکد در حمل و نقل و جایی که علاوه بر اندازه کاربرد هم اهمیت بسیار دارد استفاده میشود .
بارکد pdf۴۱۷

انواع بارکد
این مدل از انواع بارکد خطی نیست و شما را یاد جدول روزنامه میاندازد ولی تفاوت اصلی این کد با بقیه در این است که pdf۴۱۷ یک فایل اطلاعات قابل جابجا کردن است که میتواند اطلاعاتی مثل : اسم , آدرس , شماره تلفن منزل , شماره گواهینامه رانندگی و عکس و حتی خلاصه سوابق رانندگی را در برگیرد.
, و در نهایت این مدل از انواع بارکد این قابلیت را دارد که اطلاعات کاملی را در خود جا دهد و در حالی که اندازه مثل تمبر داشته باشد هرچه حجم دیتا بیشتر باشد اندازه بارکد شمابزرگتر میشود .

آشنایی با انواع هولوگرام
 طراحی انواع هولوگرام 
برچسب امنیتی چیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *