آینده ی فناوری هولوگرام
هفته ی گذشته جهان شاهد هولوگرام خواننده ی رپ معروف توپاک شاکر در فستیوال موسیقی در کالیفرنیا بود .
اما هولوگرام چیست ؟
واژه ی هولوگرام از دوترکیب هولو به معنای کامل و گرام به معنای پیام می باشد .از این روش برای تابش و انکسار نور بر روی تصویر منظور استفاده می گردد .
در مقایسه سیستم های ویدیویی اچ دی به کار برده شده در اجراهای توپاک از اصول شناخته شده pepper ghostبهره می برد .با به کار گیری این روش که به قران شانزدهم باز می گرد میوزن از هولوگرافی را در چهار چوب امروزی در اختیار حضار قرار می دهد .
اما هولوگرام و برنامه های مشابه ی آن فقط برای فیلم و اجراهای زنده به کار گرفته می شوند .
در ماورای توپاک
اجراهای توپاک یک هفته پس از انتشار توسط طرح گذاری زبرا (یک سایت عمومی برای آپلود داده های سه بعدی برای تولید نقاشی های هولوگرافی سه بعدی تمام رنگ )به بازار می رسد .
بر خلاف اجراهای زبرا تصویرگذاری های سه بعدی ZSCAPEهولوگرام های واقعی هستند.آن ها تصاویر سه بعدی و روش های به کار برده شده در قرون گذشته را با روش همگون سازی هولوگرام ها ترکیب می کنند .
این هولوگرام ها از ترکیب آرایش عناصر هولوگرافی (که شامل ظاهر شدن اطلاعات سه بعدی در یک منظره می باشد ،است )به وجود می آیند.
فرآیندد تصویربرداری پیشرفته که الگاریتم نام داردو خرابی های ناشی از ثبت بصری ناشی از اختلاف در زاویه ی دید را برطرف و جبران می کند .
این تصاویر به صورت افقی و از بالا نمایش داده می شوند و در ابزارهایی به کار برده می شوند که ظرافت های خاص فضایی نیازمندند.مانند :
مدل های مربوط به مناطق لرزه خیز
تجسم فکری داده های انتزاعی
ملاحظات پزشکی
و مدل های معماری
هنرهای هولوگرامی
هولوگرام های دیجیتالی در شرکت های مختلف مانند زبرا و جلو آپ گسترده و در دسترس می باشند .نمونه های هولوگرامی geola ترکیبی از عنصرهای هولوگرافی است که در سیستم های سه موجه رنگی ظبت شده اند .
شرکت geola تبحر خاصی در استفاده از فیلم و ویدیو دارد و به کاربران این اجازه را می دهد که ویدیو های گوشی های هوشمند را به کار ببرند .دانش آموزانی به عضویت واحد درسی هولوگرام در مقطع کارشناسی در دانشگاه هنرهای زیبا در آمده اند آخرین واحد و کار هنری خود را به عنوان ایلوگرام اراءه کرده اند .
بسیاری از عکس ها و هولوگرام های دیجیتال مدرن امروزی ترکیبی از فرآیندهای تصویری بی شماری مانند اسکن لیزری ،خوشنویسی ،نقاشی و مدل سازی گرافیکی کامپیوتری هستند .
نمونه های اولیه و کنونی هولوگرافی ها توسط هنرمندان هولوگرافی انجام شده اند .کارشناسانی مانند جان پری متخصص در هولوگرافی های رنگین کمان و آگوست مات که صفحات رنگی کار کرد از همکاری اصلی این حرفه به شمار می آیند .
امروزه همکاری های میان رشته ای برای پیشرفت در هولوگرام صورت می گیرد .این همکاری که پروژه ی کشف هولوشاپ نام دارد اکنون من (توپاک)مآمور تحقیقاتی اصلی آن هستم .
در دانشگاه هنرهای زیبا هدف از این پروژه ساخت ابزارهای مجازی (معابد سه بعدی آهنربایی )برای ایجاد تصاویر سه بعدی آمیخته با تکنیک های به کار برده شده در دانشگاه است .
این آثار در تلویزیون های هولوگرافی و سایر سیستم های سه بعدی به نمایش گذاشته می شوند .
نقاشی ها با استفاده از نرم افزار هولوشاپ طراحی می شوند که برای استفاده از طرح از بساوشی به کار برده می شوند .نقاشی های سه بعدی ساخته شده در هولوشاپ پس از طراحی به سوی دستگاه های دیجیتال ترکیبی و کامپیوترهای تولید کننده ی هولوگرام صادر می شوند .
دانشمندان استرالیایی در حال آزمایش امواج الکترونی سنگ نوشته ای برای ایجاد ساختار هولوگرامی کامپیوتری هستند تا صفحات مقاوم در برابر نور به صورت هولوگرام دیده شوند .
تکنولوژی یک گام به سوی شما نزدیک می شود
یکی از شگفت انگیزترین پیشرفت ها در زمینه ی هولوگرام تلویزیون های هولوگرافی است .
بی درنگ هولوگرام های در حال پیشرفت در حال جستجو توسط گروه تصویر برداری در MITاست.این گروه روش های اراءه شده برای ایجاد الگوهای شکست نور از مناظر سه بعدی با هدف گسترش تلویزیون های هولوگرافی برای مصرف کنندگان در طی سال های جاری را به کار می گیرند .
این گروه طی این تحقیقات پیشرفت هایی نیز داشته اند .آن ها موفق شدند یک ویدیو ی هولوگرافی از دوربین های با سنسور های متحرک را به نمایش های هولوویدیویشان انتقال دهند .
اجرای توپاک درس های آموزنده ی در باره ی هولوگرام و هولوگرافی را به همگان آموخت .محققان تمامی این تحقیقات حیرت برانگیز را انجام داده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *